17 Eylül 2012 Pazartesi

Güzel Hafta Sonu

Güzel bir hafta sonuydu.Kuzenim yanımdaydı.Sohbet de gezme de güzeldi onunla.İnsanın kardeşi gibi sevdiği kuzenlerinin olması çok güzel bir nimet.Bir birini anlayan kişilerin akraba olması da ayrı bir güzellik...Kısa ama dolu dolu bir birliktelikti şükür ...Bir birimizden çok şey öğrendik ,bolca güldük ..İyi geldi ikimize de...

İlk etapta her şeye iyimser baktığımız,insanlar düzelir diye uzun süre boşu boşuna sabrettiğimiz,insanların arkamızdan konuştukları halde rahatlıkla yüzümüze gülümseyebildikleri ve bunu da normal karşıladıkları,dostluğun  artık anlamını yitirdiğini  nadir bulunan olduğu,insanlar için doğruyu öğrenmenin bir anlamı olmadığı ve onlardan bunlardan duyduklarına inanmak gibi kötü bir kolaya kaçmayı seçtikleri,sevdiğimizi söylediğimiz kişileri anlamak için dinlemediğimiz gibi sonuçlara vardık sohbetlerimiz sonunda.Bir de ''güven''kelimesinin yakında yalnız sözlükte rastlanan bir kelime olacağı sonucuna bile vardır.

İnsanların mutluluk oyunları oynarken uzun uzun hayatın gerçekleri üzerine sohbet etmesi de iyi geliyor cidden.Yine yeniden dünyanın fani olduğunu ve sonrasının asıl olduğunu ve ona göre yaşamamız gerektiğini hatırlamış oluyoruz....................................................

Ve ''Can Dostum'' diye bir film izledim size de öneririm.Gerçi kötü bir kaç örnek içeriyor ama gerçek hayattan alıntı olduğu için ilginç geldi bana.Güzel bir dostluk hikayesi..

http://www.youtube.com/watch?v=utJKlIuhz0Q
Share:

4 yorum:

cem dedi ki...

bugün bir iki dostunu hayatından çıkartmış biri olarak....

neyse işte, mutsuzum haliyle.

Pabuc dedi ki...

Birilerini çıkardıysan hayatından illa ki geçerli nedenleri vardır,,

evet ilk etapta acı verir ve ona da alışırsın zamanla..

Yeni dostluklara...

ZîŞuuR dedi ki...

Şu sıralar birisiyle arkadaş olma arefesindeyim. Hem çok heyecanlıyım hemde tedirginim. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı versin amin.

Pabuc dedi ki...

amin hayırlısı olsun hayırlı olsun yeni dostluğun inşaallah..