9 Ağustos 2012 Perşembe

Zerreyle Uğraşmaya Değmez !

Bir insan oğlu/kızı benim gibi sıradan- kendi halinde- tuzluya sütlüye karışmayan -kimseyle derdi olmayan birine neden yalan söylemeye/kandırmaya/kendini farklı göstermeye/duygularını sömürmeye/iyi niyetini suistimal etmeye kalkışır ki!..Ne tuhaf,benden bir menfaat elde edilemez ki boşa zaman harcıyorlar!..

Üzülüyorum yani kıymetli zamanlarını başkalarıyla geçirsinler benim gibi biriyle harcamasınlar ,beni kandırsalar bile ellerine bir cacık geçmez.Üstelik kandırılsam bile 10 dakika sonra umurumda olmaz kandırılmam da kandıran kişi/kişiler de...O derece insanlara soru işaretleriyle yaklaşıyorum uzun zamandır...

Ben istiyorum ki insanlar beni sevmiyorlarsa bunu rahatlıkla söylesinler ,boşu boşuna -mış gibi davranmak zorunda kalmasınlar...Zorlama dostluklar kurmak zorunda hiç kalmasınlar, dürüst olup yüzüme söylesinler duygu/düşüncelerini..Arkamdan atıp tutmasınlar boşuna günah da yüklenmesinler...Yok yani sonra hakkımı helal etmeyecem, sevmedikleri bir insanla (yani benimle) bir de ahirette yüz yüze gelmek zorunda kalacaklar ,kalmasınlar kaardeşim...

Nefretlerini yüzüme desinler demiyorlarsa da arkadam çemkirmesinler..En üzücüsüde(!) arkamdan çemkirenlerin yüzüme gülmek zorunda kalmaları...Düşünsenize gerçekten sevmediğiniz biri ,üstelik sürekli ardından çemkirdiğiniz ama yüz yüze bakacağınız biri ve siz onunla hiç bir şey yapmamışsınız o çemkiren siz değilMİŞ siniz gibi konuşmak zorunda kalacaksınız ,ne kadaaar zor bir durum!..İnsanlar bu zorlukları benim için neden çekerler hiç anlamıyorum,üzülüyorum onların bu zorlukları için..

Benim için zerre kadar önemleri olmayanların beni çekiştirmelerini hiç ama hiç anlamlı bulmuyorum! Acaba bu derece umursamaz olmam da sorun teşkil ediyor olabilir mi? Ardımdan konuşanlar ya da beni kandırmak için gayret sarf edenler tarafından ? 

Neyse işte,arkamdan konuşanlar umurumda değiller onun için istedikleri kadar konuşabilirler ama diyorum ya :yazıktır değmez benim arkamdan konuşmalarına ya da bana karşı riyakar davranışlarda bulunmalarına..Ben onlar için üzülüyorum!Yoksa ben bir zerreyim insanlar zerreyle vakit harcayıp, zamanlarını heba etmesinler istiyorum sadece!
Share:

4 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Söylediklerinin çoğuna katılmama rağmen , bir noktada yanlış düşündüğünü söylemek zorundayım. İnsanlar önemsedikleri, kendilerinden daha üstün gördüklerini hasım bilirler genellikle. Ve onlarla uğraşırlar, arkalarından konuşurlar, üzmek, incitmek isterler. Zannederler ki, onların kötüledikleri insan kendi seviyelerine düşecek...Yani sevgili Pabuç'um, zerre olan sen değilsin, onlar...

Profösör dedi ki...

Elbette insan bir zerredir. kainatta bir nokta misali. Fakat o zerre dediğimiz insanın içinde koskoça kainat gizlidir. "İnsan ahseni takvim" olduğuna göre..

Erkan Şen dedi ki...

"Zorlama dostluklar kurmak zorunda hiç kalmasınlar, dürüst olup yüzüme söylesinler duygu/düşüncelerini."

Bu söylediklerini yapabilen kişilere "dost" deniyor. Uzun yıllar önce bir dostun -umarım böyle demem saygısızlık olmuyordur- duvarında asılı bir yazı vardı: "Dost uğruna ölmek zor değil. Uğruna ölünecek dost bulmak zor!" diyordu.

Ah, ahh. Ben de senin gibi basit yaşamak istiyorum. Ama nerde...

Basit

Basit yaşamak istiyorum
Hayatı
Basit

Basit cümleler üstüne kurulu
Seni seviyorum
Ya da
Seni sevmiyorum kadar basit
Kaba belki bazen, kısmen, tamamen
Ama basit
...

Allah basit yaşayanlardan eylesin "isteyen" ve "dileyenleri"

Pabuc dedi ki...

@kahve telvesi;
Ego tatmini durumu yani..ama işte değecek kişilerle yapsalar bunu :)

@Profösör;
Farklı bakış açısı ..haklısınız...

@Erkan Şen,
Dostluk ...Dost..Gerçekten insanlar aarasında mümkün mü bunu sorguluyorum ve sanırım ''hayır''cevabına daha yakınım...

Basit yaşayamıyorum ama basitmiş gibi yapıyorum BAZEN ben de...Sadece bir yaşam çok isterdim yalansız......