Ana içeriğe atla

Nasılsınız?

Uzunca bir yazı yazmıştım ama yayımlamaktan vazgeçip tek soruluk bir post girmeye karar verdim.Genelde geçiştirme cevaplar verilir bu soruya ama yine de samimiyetinize güvenerek soruyorum.
 Nasılsınız ?

"Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru"

Yorumlar

Gelibolu17 dedi ki…
(Amin)İyiyiz demek adet olmuşya bizde adettendir diye çok şükür iyiyiz diyelim :)

Sustum
ne çok ihtiyacım vardı konuşmaya,
ne çok ihtiyacım vardı bir nasılsın diye sorulmaya,
sen sustun,sen sustukça ben sustum,
şimdi konuşmak istesem de boş,
sözlerim sana yavan gelir,
kelimeler kısır kalır,
ne çok ihtiyacım vardı oysa konuşmaya,
sustum,
susturuldum,
belkide çok gereksiz görüldü birilerince sözlerim,
ve işte ben o gün bugündür susuyorum,
sustum….
ama artık ben sustum,kalemim konuşuyor…

Sana gelsin :)Sevgilerimle birlikte...
Aѕαннαяα dedi ki…
Öncelikle sana hayırlı sabahlar ve güzellikler diliyorum. Ben çok iyiyim şükürler olsun Rabbime. Sağlığım iyi, sevdiklerimin sağlıkları iyi ve onlar yanımdalar, rızkımı kazandığım bir işim var. Beni seven dostlarım ve benim sevdiğim dostlarım var. En önemlisi de bir mefkurem var. Bütün bunlara sahip iken nasıl iyi değilim diyebilirim. Herkes iyi olsun. Herkes şükrünü daim ettirsin.

Ben de sana sormak istiyorum..

Nasılsın?
uzunincebiryol dedi ki…
İyi diyelim iyi olalım. Klasik oldu biliyorum ama kendimi iyi hissetmek için bunu demem lazım. Hamdolsun iyiyiz umarım doğruluğun, güzelliğin hakkın hakim olduğu günler bizi bekliyordur, ümit olmasa bu hayat geçmez. Bunca kötülük varken kendini iyi hissetmek mutlu olmak mümkün mü, her şey yarım oluyor işte. Çocuklar soğukta tir tir titrerken, zatürreden ölürken insan kendini iyi hissedemiyor, insanlar gerçeklere gözlerini kaparken insan kendini iyi hissedemiyor, haksızlık bütün dünyaya hakimken, maddiyat denen şey gözleri karartmışken insan kendini iyi hissetmiyor.
Tespih Taneleri... dedi ki…
Eyvallah güzel kardeşim sordun ya cok teşekkürler... Ancak iyiyim demeyi çok isterdim... Iyi olacagim insaallah... Imtihan süreçleri işte... Rabb'im cümlemize dünyada da ahirette afiyet versin amin. Sevgilerimle
uzunincebiryol dedi ki…
Siz nasılsınız diye sormadım bencillik ettim, siz nasılsınız?
Pabuç dedi ki…
/Gelibolu17,
Aslında susmayı ve sadece kalemimle konuşmayı çok isterdim..Ama ben dillede çok konuşan biriyim ve konuştukça konuşuyorum ...Yazmak sesli konuşmaktan çok daha iyi çünkü düşünerek yazıyor insan ama bazen düşünmeden/düşüncesizce konuşabiliyor..

Güzel yorumun için teşekkür ederim ..Farklı ve hoş bir yorum olmuş :) Sevgi ve huzurla kal inşaallah..

/Aѕαннαяα ,
Şükredecek nimetlerimize saymaya kalksak ömrümüz yetmez..Rabbimin verdiklerine ve vermediklerine şükürler olsun...Nereden ve neden dünyaya geldiğimizi bilirsek yaşadıklarımıza farklı gözle bakabiliriz..Bilinçli kullardan olmayı nasip etsin Rabbim bizlere..

/uzunincebiryol,
Ben de (özellikle Dünyanın halini düşündükçe) karamsarlığa çekiliyor gibi hissediyorum.Sonra ''Burası imtihan dünyası''gerçeği geliyor aklıma..Gerçi dünyada olup bitenden bizler de sorumluyuz ve biz de hesap vereceğiz onun da korkusuyla Rabbime sığınıyorum..Herkesin imtihanı farklı;bu gün sıkıntıdaysak yarın durum tam tersi olacaktır..Rabbim bol bol sabır versin hepimize inşaallah..

/Tesbih Taneleri,
Amin Rabbim sıkıntılarını hayırlısıyla ve tez zamanda aşmanı nasip etsin inşaAllah...Allah kaldıramayacağımız yükler vermesin bünyemize..Allah yardımcın olsun..

-Ben de çok şükür iyiyim arkadaşlar...Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse tüm yaşamımızda onları nasip etsin bizlere..Her daim iyi ve doğru insanlarla karşılaştırsın hepimizi..
Cihan Bakacak dedi ki…
Halimize duacı olmakla beraber, isyan etmediğimiz sorunlarımız da yok değil, henüz bir iş sahibi olamamış olmam benim en büyük sıkıntım. fakat Rabbimin izniyle bu sıkıntıyı da aşacağım inşallah. Sen nasılsın peki?
Pabuç dedi ki…
Rabbim başka sıkıntılardan korusun seni..Bu sıkıntıyı da aşacaksındır inş..Unutma sıkıntının sonunda Rabbim bir ferahlık verir..Yeterki sabırlı ol :)

Ben de çok şükür iyiyim..Rabbim bu günümüzü aratmasın...
Kalemzâde dedi ki…
iyiyiz? ya siz? :)
Pabuç dedi ki…
iyi olmanıza sevindim Rabbim daim etsin..

Ben gel-gitlerdeyim :) Umarım gelenlerden olurum ...

Saygılar..
Gelibolu17 dedi ki…
Merhaba bir ricam olacak en son yayınladığım yazıyı okumanı rica ediyorum senind eismini zikrettiğim için değerli bilgilerini ve fikirlerini blogunda paylaşmanı istiyorum...Destek olursan sevinirim..selamlar :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…