15 Kasım 2011 Salı

Bizim Buralardan Kareler...


Ne yapıyorsam mutlu olmak ,huzur bulmak için yapıyorum beğenilir mi kaygım olmadan.Hal böyle olunca yaptıklarımda yarım yamalak gibi görünüyor  çünkü mükemmele ulaşmak ya da mükemmeli yakalamak kaygım hiç olmuyor (bu bir eksiklik mi onu bile düşünmedim hiç)Yarım yamalak bile olsun samimi olsun içinde hırs olmasın sadece bir ufak tebessüm olsun bir dolu huzur barındırsın anın içinde..Bir konuda en iyiyi yakalayanlara hayranım ama ben; bir yemekle doymayıp her yemekten tadan maymun iştahlı biriyim galiba.Her güzellikten bir parça tadayım sadece bir tanesinde kalmayayım..Yapı meselesi işte..


Mesela;fotografçı değilim ama yine de gördüğüm güzel yerleri çekip sonradan da göreyim istiyorum.Resim yapmayı seviyorum ama öylesine bir karalama yapıyorum sonra bakıyorum,beğeniyorum ama devamını getirmiyorum/getiremiyorum.Tembelim ben tembel..! İşin kötüsü de bu durumdan şikayetçi değilim.
Bu fotografları yaşadığım şehirde çektim ve sizlerle paylaştım (inanın reklam amaçlı değil, sonuçta turizm şirketinde falan çalışmıyorum) görün istedim küçük yerlerde de çok hoş mekanlar olabiliyor diye..
Gerçi Yaratılmış olan(Dünya) muhteşem olunca sizin çektiğiniz fotograflar kötü bile olsa muhteşem yansıyor bakanların gözlerine...!

Güzellikleri gören gözlere sahip olalım inşaallah..Yüreğimizi güzelliklerle doldurursak bakışlarımızda güzelleşecektir yeter ki boş bakmayalım boş yaşamayalım..(Gerçi konuyla pek alakalı olmadı bu son cümlelerim ama idare ediverin dostlar) Güzellikleri seçip gören yüreklerden olmak/olabilmek mutlu olmak için de büyük bir ışık bizim için...

Share:

8 yorum:

SİHİRLİTORBA dedi ki...

eheh sen de benim gibisin.epey benziyoruz birbirimize ;)bu arada çoooook güzel fotoğraflar,ora nere oluyo yalnız, bi de bileydik ;))))

Gelibolu17 dedi ki...

Çok güzel kareler bunlar ama, ben çok beğendim,sen hep resim çekmeye devam et ve bizlere göster,biz seni her halinle seviyoruz :)
Bu güzelliklere tefekkürle bakabilmek önemli değilmi pabucum? gerisi hikaye hep fasafiso,Rabbim bizi öyle güzel bir vatanda yaratmışki ne kadar şükretsek yine azdır...
Görmeyi bilen gözlerden olabilmemiz duasıyla,sevgiyle kal,selamlar olsun...

(Varsın hep bir yanımız eksik olsun,mükemmel olmasın hiç bir işimiz,4x4lük olmasın hayatlarımız,etrafımıza sevgiyle bakabildikten sonra)

Profösör dedi ki...

Aynen katılıyorum son sözlerine.. Güzellikleri güzel gözlerle güzel güzel bakmamız gerekir..

eviminnuru dedi ki...

harika yerler...

Pabuç dedi ki...

Değerli yorumlarınız için teşekkürler..Var olunuz..

Aѕαннαяα dedi ki...

Çok güzel resimler gerçekten. Dünyada sanki küçük bir cennet..

Adsız dedi ki...

Manzaralar cok guzel ama sizin oralar neresi, hala anlayamadim. Ozellikle mi yazmadiniz.
Gokce

Pabuç dedi ki...

Yalova Esenköy ve Şenköy'den kareler buralar..