12 Kasım 2011 Cumartesi

Bir MİMdir İki MİMdir Üç MİMdir Bu Kaçıncı MİMdir!

Sevgili Gelibolu17 bir çok kişiyle birlikte beni de ''mim''lemiş sağolsun.Bende elimden geldiğince ricasını yerine getirmeye çalışacağım... Mim konusu ''Bizde anısı olan şarkılar''mış.Ben liste uzamasın diye bir kaç parçayı seçtim içlerinden..Dinlemek isteyenlerin şarkıları bir kere tıklamaları yeterli...


Hayatımda dinlediğim ilk arabesk şarkı olan Ferdi Tayfur'dan ''Bana Sor'' hem hoş hem de tebessümlük bir anıya sahiptir hayatımda.Bununla ilgili bir yazı yazmıştım.Lisede bir hazin (pardon masum) aşk konulu yazım..


Tarkan'nın ''Unutmamalı''şarkısı da acıyla ilk tanışmama rastlar sağolsun :)


New Kıds OnThe Black gurubunun ''step by Step''şarkıları da bana hep Lise Yıllarımı hatırlatır .Sınıfta tek yabancı müzik dinleyen ben olduğum için arkadaşlar arasında dalga konusu olmuşluğum da var.Ne günlerdi be !


Sezen AkSu'nun ''Tutuklu Kaldım'' şarkısı benim için çok çok özel bir şarkıdır..Gerçi hiç bir zaman özellikle Sezen albümü alıp dinlemiş biri olmadım ama bu şarkı çok özel zamanlarımda gündemdeydi onun için de özel şarkım olarak kaldı hayatımda..


Bir de:''Hayatınızda sizi en çok etkileyen kararımız nedir?'' diye sormuşlar.Kelebek etkisi (filmi gözünüzde canlandırın lütfen)mümkün olsaydı geriye dönüp bir tek şeyi değiştirip sonrasında neler olabileceğini görmek isterdim.Okulumla ilgili seçimim değişseydi hayatım tamamen değişecekti ve ben ne olurdu diye hep merak edeceğim bunu..Şimdiki halimden memnuniyetsizliğimden değil de''İstediğim yerde okumuş olsam hayallerimi gerçekleştirebilir miydim?'' sorusuna cevabını alabilmek için.
Sevdiğim başka bir şarkı....
Sevgi anlaşmak değildir

Nedensiz de sevilir

Bazen küçük bir an için
Ömür bile verilir
Share:

4 yorum:

Profösör dedi ki...

Musıki o anki ruh durumumuza göre değişiyor. Her milletten her tür müzik dinleyebilirim ben..

Gelibolu17 dedi ki...

Bende yazıyı yayınladıktan sonra aklıma başka şarkılarda geldi özellikle Sezen Aksu tutuklu kaldım,ama yazının orjinal halini bozmamak adına ekleme ve çıkarma yapmadım,sevmiyorum fazla oynamayı yazılarla,ilk çıktığı haliyle kalmasından yanayım,,,,
dedikten sonra cevabın için çok teşekkür ederim,içtenlikle ne güzel yazmışsın,sağolasın güzel insan :)
sevgiyle ve dostça kal,selamlar olsun...

Adsız dedi ki...

Kelebek etkisini seyretmiştim. 2'si ve 3'ü de yayınlandı bilgin olsun. Ama ilkinin tadını vermedi bana.

Şarkılara gelince tutuklu sevdiğim parçalardan biridir. Bir de o en sona yazdığın dizeler beni alıp eskilere götürdü yine.

Hatıra yazını kenara attım, okuyacağım sonra. Karar konusuna hiç değinmeden etrafından dolaşmıştım mim yazımda :) Neyse, teşekkürler, emeğine sağlık kardeşim. Merakla okudum satırlarınızı.

Pabuç dedi ki...

/Profösör;
Hocam,İnsanın ruh hali mevsimler gibi değişkenlik gösteriyor..Sevdiğiniz renkler bile değişebiliyor tıpkı dinlediğiniz müzikler gibi..Vİvaldi dinlediğimiz bilirim uzun bir dönem..Sanırım Arabesk harici her muziği ara ara dinlemişimdir ..Arabesk şarkıcılarınında pop şarkılarını seslendirmeleri ilgimi çeker ama (Kibariye-Tarkan düetleri)

SEvgi ve saygılar ...

/Gelibolu17,
Evet ben de Kamil Beyi'in mim yazısını okuyunca hatırladım 3 muhteşem sesi yazmamış olduğumu :) Ben muzik çok dinlerim ilahilerde muzikten sayılıyorsa onlara severek dinlediğim müzikler içinde..Bk işte onlardan da örnek vermemişim (alzaymır başlangıcı olabilir bende);)

Sen de her daim huzurla kal..SEvgiler..

/Kalemzade;
Kelebek Etkisinin 2si ni de izledim ama hiç beğenmedim onun için 3 ü izlemek için girişimim olmadı ,bazı filmler ilkleriyle özel güzel :)

Bu şarkıyı bir çok kişiden dinledik ama ben Zara'dan ilk duydum ve bayıldım doğrusu..Güzel ve anlamlı bir şarkıdır benim içinde...

Teşekkürler okumanız ve yorumlamanız için..Saygılar..