20 Eylül 2012 Perşembe

İyi ki Doğmuşsun/uz...


Allah aşkına bundan başka profil resmi  bulamadın mı haci ;)

 Yıllar yıllar önceydi sizin ilk blog yazınızı okumam (demek isterdim ama) sanırım 1.5-2 yıl önceydi ilk yazınızı okuyup ''Amaaan bu da ne ters biri böyle'' dediğim günler.Bir,iki derken bir de baktım tüm yazılarınızı okumaya başlamış ve bir de utanmadan ''Acaba bir daha ne zaman fotoğraflı post girer'' bloguna diye de  beklemeye başlamıştım.Sanki yazılarınızı okuduğumda beni taçlandıracaklardı ,ben de hayret bir şeyim yani...Yazılarıma yaptığınız yorumları da,yaptığım yorumlara verdiğiniz cevapları da tebessümle okuyorum, neden mi? Tabi ki çok eğleniyorum ...Gerçi artık ne yazıyorsunuz ne okuyorsunuz ne de yorumluyorsunuz ya neyse...Hatta,neeeeeeeeyse! Yiğidi dövelim ama hakkını yemeyelim! Şimdi hanımefendiler beyefendiler,Nutukçu (şahsı muhterem) iyi yazıyor,samimi yazıyor, dürüst yazıyor üstelik çok iyi fotoğraflar çekiyor, okuyarak değil gezerek görerek öğreniyor sonra da gördüklerini yorduklarını paylaşıyor...Gerçi çoğu yazısında celalleniyor ama o da haklı, ne yapsın madem eli kalem tutuyor doğrularını paylaşıyor,haksız gördüklerini söylüyor..Haklı haklı şahsı muhterem haklı efendiler...İnsan yanlışları düzeltmeli ,düzeltemiyorsa bile dile dökmeli,değil mi? O da öyle yapıyor önce söylüyor sonra da siyasete atılıp düzeltmeye çalışacak inşaallah (heytt be kim tutar seni Nutukçu,arkanda biz varız )
 10 parmağında 20 marifet!...Fotoğraf,trekking,kayak,yamaç paraşütü,dalma (gözlerin dalması değil caanım)rafting,dağcılık...v.b ekstrem sporlarla ilgilenen çok faal biri olur kendisi..Ya şimdi durduk yere ne diye anlatıyorum ki ben bunları ? O zaten yazılarıyla anlatıyor kendisini..Ben de sizler gibi yazılarından tanıyorum Nutukçu'yu..Sayıyorum da...Yazıları kadar yorumlarını da ilgiyle takip ediyorum..

Nutukçu'nun bulabildiğim tek fotoğrafı (gerçi biraz(!) uzak çekilmiş ama neeyse) Bu aralar yine kayboldu gören duyan varsa beni de haberdar etsin lütfen..En azından bir dağda mahsur kalıp kalmadığını, dağ yollarında kaybolmadığını,paraşütle atlarken bir ağaç dalına asılı kalmadığını,fotoğraf çekerken ayağının kayıp bir dereye düşüp düşmediğini öğrenmek istiyorum...Gidip yardım edeceğimden değil benimki sadece merak (benim gibi dost düşman başına biliyorum) İyi de yardıma nasıl gideceğim ki, Allah bilir hangi şehrin hangi dağında geziyor şahsı muhterem ...Zor iş ...
 Ne diyecektim ben ? He! Geçen sene kutlayamadım bu sene kutlayayım dedim doğum gününüzü.Blogdan kutlamak çok ucuza geliyor biliyor musunuz? Parti hazırlığı yok, pasta börek çörek zahmeti yok,içecekleri kim getirecek derdi yok ,oh mis gibi doğum günü kutlaması...Üstelik ne hediye alacağım derdi de yok ,yok oğlu yok ..Bundan iyisi Şam'da kayısı anlayacağınız..Gerçi böyle bir doğum günü kutlaması hora geçer mi bilemiyorum ama ben bir dost olarak görevimi en kolay yoldan yapıyorum (tembellik böyle bir şey işte) Siz dağ bayır gezerken, o paraşüt senin bu paraşüt benim demeden uçarken biz de burada hazırlık yapıp size parti düzenleyecek değildik herhalde! İdare ediverin artık bu kadarını..
 Buradan söyleyeyim mi sizin 23 yaşına girdiğinizi? ''Lütfen söyleme''derseniz söylemem ama..Siz tanınmak istemiyorsunuz ya onun için soruyorum size ''Söyleyeyim mi?'' diye.Kendi kafama iş yapmak istemem belki istemiyorsunuzdur yaşınızın bilinmesini! Bak istemiyorsanız söylemem,yeterki ''Lütfen söyleme Pabuç''deyin. (gülmeyin lütfen, neden ciddiye almıyorsunuz beni) Peki tamam kızmayın söylemeyeceğim, aramızda kalacak!  Madem yaşınızı söylememi istemiyorsunuz, o zaman uluslararası bir firmada tır şoförü de olduğunuzu söylememi istemezsiniz sanırım...Siz kim olduğunuzu söylemek istemiyorsanız bize de sizinle ilgili bilgi vermek yakışmaz tabiii .Ama bunu neden gizleme gereği duyuyorsunuz ki anlamıyorum,ne güzel işte o ülke senin bu ülke benim diye gezmiş oluyorsunuz.Hem geziyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz ne güzel iş valla ! (Umarım bu yazımı şakadan anlamayan birileri okumaz tır şoförü olarak kalmanızı istemem akıllarda) Şakayı anlamasalar bile 23 yaşında tır şoförü olmaz deyip şüphelenirler herhalde!Hem bize ne sizin yaşınızdan, işinizden; biz sizin yazılarınızla/duygu ve düşüncelerinizle ,hayattaki duruşunuzla ilgileniyoruz..(ne çok ilgileniyormuşuz sizinle ya hu) Kafama takıldı bir dip not düşsem mi yazıya, sizin tır şoförü olmadığınız, bunun tamamen bir şaka olduğuyla ilgili ;)
 Benden bu kadar, insan tanımadığı biri hakkında anca bu kadar yazı yazabilir.Siz doğum gününüzle ilgili çok daha iyi bir yazı yazarsınız zaten, benimki de tebessümlük olsun yanında ...Hatıra olsun size,Pabuç adında çocuk yanını konuşturan birinden..
 Size iyi yolculuklar seyyah...Yolunuz her daim açık olsun,hep mutlu olun (iyi tamam biliyoruz siz hep mutlusunuz) Gittiğiniz gezdiğiniz yerlerde yediğiniz içtiğiniz siz de kalsın fotoğraflarınızı paylaşın lütfen blogunuzda ...Hep sağlıklı,mutlu ,huzurlu kalın, her nerede yaşıyor ve nerelerde geziyorsanız... 
Çok iyi fotoğrafçı olduğunu söylemiştim.İşte delili...Not:İyi ki doğdunuz..Notun kankası:Bu yıl da leyleği havada görmüşsünüzdür umarım(pardon siz leyleği havada görmezsiniz leyleklerle beraber uçarsınız)...Notun halasının oğlu: İyi ki muhalefetsiniz...Notun dayısının kızının kayınvalidesi: Siz olmasanız biz kiminle tartışacaktık!...Notun dedesi: Allah sizi blog aleminden eksik etmesin..Notun anası: Sahi siz kimsiniz bi anlatın hele!Notun danası: Siz neredesiniz Allah aşkına, merak ettik doğrusu...Notun notu:Tamam hadi ben gidiyorum Siz gelin..Notun suyunun suyu: Ters dostluk nedir bilir misiniz ?...


Notun buharı:Bir şey değil,lafı bile olmaz.
Share:

9 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Aaaa demek nutukçu tır şoförüymüş..Şaşırdım doğrusu.:))) İyi ki doğdunuz nutukçu...nice huzurlu ve mutlu senelere...Çok güzel yazmışsın Sevgili Pabuç...

Tokerdo dedi ki...

hep tır sürmek istemişimdir :)bütün tırcıları sevgiyle anıyoruz :)) doğum gününüz kutlu olsun nutukcu sağlıklı nice senelere :)))

Volkan DENİZ dedi ki...

Profil resmimdeki tekne. Benim ilk sahip olduğum mal varlığım. O bakımdan anlamı çok geniş kapsamlı. :)
Ben doğum günü kutlamaları pek yapmam. Ama arkadaşlarım arada ufak sürprizler yaparlar ve bu durumdan da hoşlanırım. :) İnsan mutlu oluyor be her halukarda. Hatırlanmak, sevilmek güzel ne de olsa. Ama...
Şimdiye kadar böyle bir hediyem olmadı. Hiç bir hediye beni bu denli heyecanlandırmadı. Okurken yüzümdeki şaşkınlıkla karışık tebessümü ayrıca anlatırım :)
Her olaya, her yazıya ve yaşanan her şeye söyleyecek bir şeylerim olur mutlaka. Ama...
İlk defa tutuk kaldım. İlk defa duygularımı çözümleyemedim.. Dedim ya "böylesi bir hediyem hiç olmadı ki... :)"
Çok teşekkür ederim. Ama tır şoförü meselesi sanırım en can alıcı bölüm olmuş. Aslında güzel olurdu bak tır şoförü olmak. Dediğin gibi hem dünyayı gezer hem de para kazanırdım. Kim bilir belki de şu andan itibaren düşünürüm tır şoförlüğünü. Fena fikir değil sanki :)
23 yaş. Çok güzel olmuş. Evet orda kaldım ben de. :)
Şimdi ben gidiyorum sen gel.
Hayatın her zaman tebessüme sebep olacak olaylarla dolu geçsin. Mutluluk yaşam biçimin olsun ve yapmayı düşündüğün her şeyi yapmak için fırsatların hep oluşsun..
Sevgilerimle. Güzel günlere...

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,
teşekkürler..

/Tokerdo,
bu yazıya en çok yorum senden geldi :) Faceden de maşaallah bayaa yorumlamışsın dom dom :)

Pabuc dedi ki...

/Volkan DENİZ,
Peki ilk sahip olduğunuz mal varlığınız olduğunu öğrendiğimiz iyi oldu yoksa aklımda kalacaktı neden ama neden bu resim diye..Peki yeni sorun şu :''Hora'' ne ? :)

''İlk defa tutuk kaldım'' demişsiniz bu benim için başarı ;sizin gibi sözlerin efendisi birine bunu dedirttim ya kendimi tebrik etmek istiyorum müsadenizle ;) Şaka bir yana yazımı/hediye olarak alıp kabul ettiğiniz için ben teşekkür ederim...Sizi tanımadan bu denli ''tanıyormuş''gibi yazmamı tuhaf karşılamadınız ya bu beni mutlu etti:) Ne işi ne de yaşı tutturamadım sanırım (çok bilinmeyenli denklemlerde hiç iyi olamadım)artık bir daha ki doğum gününüze deneyeceğim şansımı ...
Ben de gidiyorum şimdi sıra sizde..
Temennileriniz için de ayrıca Teşekkür..
Var olunuz...

BuRCu dedi ki...

Merak ediyordum aynı şekilde nerelerde Nutukçu acaba diye. Ben kayboldum, o benden de kayıpmış meğer.

Sanırım senin yazını onunkilerden daha bir sevdim bu sefer :) Ne ince düşünmüş ne güzel yorumlamışsın.

Eee doğum günü bahane, Volkan' ı blogger sayfalarına çekmek şahane ;)

Pabuc dedi ki...

/BuRCu, teşekkürler ...Nutukçu'ya güvercinler uçurduk en azından doğum gününde blogda olsun diye o da sağ olsun boş çevirmedi ricamızı :)Siz de hoş gelmişsiniz...

ZîŞuuR dedi ki...

Bende zaten kendisini senin vesilenle tanıdım.. Yazı için teşekkürler canım. Ve bende nutukçu ya geç te olsa nice huzurlu ve mutlu seneler diliyorum :)

Pabuc dedi ki...

Doğum gününüzü bana yollarsanız benzer yazılar sizin içinde yazılır :)Sevgiler..