28 Mart 2010 Pazar

Her Zaman Gülecem Heralde..

Ya Salavat'ın bu filmde kullanılıp kullanılması doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama ben bu sahneyi ne zaman izlesem kahkahalarla gülüyorum.Özellikle Peker Açıkalın'a :))


video - izlesene hababam sınıfı 3,5 final | izlesene.com
Share:

5 yorum:

gereksiz adam dedi ki...

şafak sezer' i türk malı dizisinde şimdilik bir miktar sevmemin dışında bu filmde ki oyuncuların tamamından nefret ediyorum.. tamamı mı? başroldekiler diyelim...

velhasıl bu yeni hababam sınıfı serilerinden de nefret ediyorum...

hababam sınıfı orda, hababam sınıfı burda, hababam sınıfı.........

pöfff..

papuç dedi ki...

@gereksiz adam,
O diziyi biraz izledim fena sayılmaz ama konusu sıkıcı olsa da tiplemeler hoş, ben de yeni hababam sınıfı hayranı değilim sadece bu sahneye çok gülüyorum..

Profösör dedi ki...

Hababam sınıfı ve ona benzer filmler mizahı şuurlandırma eylemi olarak değil de doğrudan insanların zaaflarından faydalanarak yaptıkları için kıymeti harbiyesi olmayabilir. Etik ve estetik değerlere uymayan bir dörtlük şiir sayılabilir mi? Şiir şuurlanrıdma demektir. şair de şuurlandırandır. kelime kökü burdan gelur aslında. Filim de, resim de, roman da, hayal perdesi de, ne olursa olsun mizah varsa işin içinde, sanat yapmanın zor olduğunu bilmeliyiz.

Edebiyatın bile edeb kökünden geldiğini bilmeyen edebiyatçılar türemedi mi. Şiir de edebiyat içinde bir şube. belağat ise edebiyatın ve diğer sanat dallarının insanı kaybettirir derecesinde şuurlandıran ve büyük bir hayranlık uyandıran, tasbiri caizse insanı olduğu yerde mıh gibi çakan bir disiplindir.

mit dedi ki...

Valla doğru mu değil mi ben de bilmiyorum ama hangi filmde karşıma çıkarsa çıksın beni bir gülme tutuyor :) Mesela GORA'da Cem Yılmaz diyordu Garabel ile ilk karşılaşmasında. Geçenlerde de Canım Ailem dizisinde Halim söylemişti :) Nerede olursa olsun beni güldüren bir espri. Samimi geldiği için herhalde...

Antipatik Yazar dedi ki...

Bu tarz filmlerden nefret ediyorum…