2 Kasım 2009 Pazartesi

yakıtı yolculuk sonunda biten araba...


  Size hediye edilmiş en güzel arabayla seyehate çıkıyorsunuz yakıtı yol bitince bitecek olan bir vasıta... uzun bir yolculuk ve bu yolculukda  farklı yerlerde farklı insnaları alıyorsunuz arabanıza ve yolunuza devam ediyorsunuz..Bu yolcuları arka koltuğa alıyorsunuz ama sizin sevdiklerinizi ve yanında kendinizi huzurlu hissettiklerinizi yanınıza alıyorsunuz ,bazıları yarı yolda iniyor bazıları sizinle birlikte yoluna devam ediyor ...yol uzadıkça yolcularınızda birer birer değişiyor ama her biri bu yolculuğunuzda size yoldaş oluyor..içlerinden sevemediklerinizi kendi isteğinizle yolda bırakıyorsunuz zarar gelmesinden iyidir diye düşünüyorsunuz...Her yolcu aynı olmuyor tabii ama dediğim gibi her biri bu yolculukta size yoldaş oluyor ...Bazılarını istedikleri yerde bıraksanız bile yol devam ettiği sürece özlüyorsunuz, aklınıza her geldiiğin de tebessüm ediyorsunuz ya da gözleriniz doluyor arada arıyorsunuz hasret gideriyorsunuz..Ama yolda siz hep teksiniz çünkü şoför koltuğu tek kişilik:)
  Yolcuları ilk başta tanıyamadığınız için aracınıza aldığınız kişileri tanımanız için onunla sohbetleriniz olmalı ve o mekanı paylaşmanız gerektiğini biliyorsunuz,bunun sonucunda bu kişi iyi ya da kötü diyebiliyorsunuz farkındasınız..İstemediklerinizi hayatınızdan dışarı göndermek size bağlı :)Belki canınız yanar bazılarını yolda bırakmaktan ama bi gerçek vardır sizin yola devam etmeniz gerekiyordur öyle ya da böyle..
 Ben bu yolculukta arabama(kalbime)aldığım en güzel insanı kaybettim hoş buna kaybetmek de denmez o asıl yurduna döndü arabasını(hayatını asıl sahibine teslim etti) ve şimdi dostum diyebildiğim yanında en çok mutlu olduğum arkadaşımı çok özledim...İnsanın aynı anda aynı şeylere gülebilmesi manevi olarak birbirine çok şey katabilmesi yanlışlarda birbirini uyarıp güzelliklerde taktir edebilmesi ve sohbetlerinde her zaman doğru şeylerin konuşulabilmesi çok güzel...yıllarca görüşemesenizde bir tlf görüşmesinde kaldığınız yerden gülmenize bile devam edebimeniz çok güzel bişey b dünya için...Ben biliyorum ki o gittiği yerde çok mutlu..Onu çok seviyordum ve hala da seviyorum çünkü o giderken ruhunun güzelliklerini bizim kalbimizde bıraktı...
 Dostluklar hayatın bize sunduğu süprizlerdir bizi her daim mutlu eden süprizler..Dost bulmak da dost olabilmek de çok güzel...
 Sevgi ve huzurla kalın güzel insanlar...
Share:

9 yorum:

mit dedi ki...

Dostluğunuz her iki cihanda daim olsun arkadaşım. Bu dünya da az görüşmek değil, diğer cihanda komşu olmak önemli. Bu komşuluğun cennette olmasını temenni ederim :)))

Bir yazı yazıyordum bende. Senin araba benzetmene benzer bir şeydi. Ama geç kaldım anlaşılan :)

victor van dort dedi ki...

yolculuk iyi güzelde, arada şoföre mola hakkı verilmesi lazım:)

bi dost dedi ki...

Allah rahmet eylesin dostuna.. sonsuz alemde de dost olursunuz inşallah..

papuç dedi ki...

@mit güzel dua eden insan:) insan sevdikleriyle beraber olacakmış ahirette..inşallah bizlerde kalbimizde yer eden tüm sevdiklerimizle Peygamber sancağı altında toplananlardan oluruz...

@vıctor van dort,bence mutlu olduğun her an mola sayılır:))

@bi dost sağolasın canım...ama ben onun gibi iyi olabilir miyim bilemiyorum..sevgiler

tasarım mekani dedi ki...

Dostlugun her iki cihanda daim olsun ins. Rabbim sevdiklerimizle bir eylesin bizi. SLMLAR medinem

tasarım mekani dedi ki...

M.J o sarkisini bende cok seviyorum.. ses klibi olarak eklemissiniz.. Yusuf Islam ile bir.. Medinem

zühre dedi ki...

o arkadaşınız için çok dua edin yardımcı olursunuz teecütte iki rekat namazınızla allaha yalvarın . allahın ayetleri var kim kime dua ederse iki katını kendine veririm kim için dua ettiysede hemen kabul ederim arkadaşına bende üzüldüm gençtir geleceyi güzel olsun düzelir hiç üzülme bie dönemdir sabretsin.

victor van dort dedi ki...

nasıl okuduysam yazının asıl noktasını kaçırmışım. dalgınlıktan muzdaribimde bu aralar. arkadaşınıza Allahtan rahmet dilerim. mekanı cennet olsun.

? dedi ki...

uzun bir yolculukta birde araba ile çıkılıyorsa bu yola senin tabir ettigin tek kişilik şöför koltugu olarak düşündügün tek başınalık olarak asla düşünmedim,hayat bazen paylaşılmak ve güvenmek adına içinde birse sevgi,sadakat,dostluk,arkadaşlık varsa o koltuk tek kişilik olmaz papuç:) sayki o koltugu bazen sen bazen yanınındaki her kimse dönüşümlü oturup o uzun yolu saglıklı keyifli bitirdigi gibi insana yaşattıgı tek şey kalır.yanlız degilim.benimle olan,her zaman biri var işte budur:)hımm demek dostunuz çok uzaklara gitti.bak şimdi uzakta olmak degil mesele.yakın olupta çok uzak olanlarda var..uzagı yakın yapmaksa bilki daima anılmak,düşünülmek ve hatta içten bile geçirmek kadar yakın yapar insanı....vayybe özlemişim nutuk atmayı:))