25 Kasım 2009 Çarşamba

Hayırlı bayramlar olsun cümlemize....


 Bayram geldi sayılır kapıyı tıkladı tıklayacak eli kulağında:)) Ve ben tüm sülaleme (yetişebildiklerime tabii) kavuşacam onun heyecanını şimdiden duyuyorum ...Öyle ki M'yi bile nasıl özlemişim :)) (eğerki kuzen M benim bu yazıdığımı okusa beni köyün sonuda kadar sopayla kovalamasa ne diyeyim) Onunla bir birimize sarılıp ''Yine mi sen ya huu'' demeyi özlemişim:))
 Normalde et yemeyi çok aramayan ben kurban bayramında etobur olurum bu da benim garip bir yanım...Bizde tüm bayram şöyle geçer ''off yine mi et off yine mi baklava '' denirr ama ne hikmetse masada o adı anılan yiyecekler yenmeden kalkılmaz'' :))

  Misafirler ve  ikramlar ayrı bir hikayedir bizim mahallede...Küçük mahallemizde 3 erkek kardeşin evleri vardır ve onların geveze aileleri yaşar bu  3 evde... Herkesin misafiri olduğu için bir araya gelip hepberaber oturabilmemiz bazen bayramın 2. gününe nasip oluyor...Bir telaş bi kalabalık ;herkesin bir ağızdan konuşması ,soğuk olunca soba etrafında toplanıp ahalinin diğer fertlerinden ayrı koloni kurulması ,bir yığın fiskos bir yığın kikirdeme ve annemin bizi evden kovacak hale gelmesii :))

  İnşaallah bu bayram hava iyi olur ...Hoş ev ya da bahçe hiç farketmiyor sohbet ortamı olması için ama insan tüm sevdikleriyle birlikte güneşin de yanlarında olmasını çok istiyo :))

  Bu bayram halamın yeni evine gitsem iyi olur bi insan iyi biri diye de hep mazeret uydurulmazki caanımmm:) Gelemedim halacım , gelecektim şuraya gittik halacım, çok yağmur vardı yola çıkamadım halacım, eelktrikler kesikti halacım :P bu bayram yine bi mazeretim olursa halam ''hadi leynnn '' dermiki ,yok tabiki demez de ben utandığım için mazeret uydurmayacam bu sefer :)

  Herkesi çok özledimmmmmm,Hasan'ı (bakın adını yazdım çünkü Hasan'ı artık hepiniz tanıyorsunuz:)) Y 'i, M'yi , Ç'yı, halamları , Z abiyi bile özledim beee, hatta msn de bana olmadık laflarla konuşan ama bayramda ağır abi takılan H'yi bile çok özledim ühüüü...kendi ailemi çooooooook özledim...offf...Allah bi sıkıntı vermese inşaallah biz de yine bol kikirdemeli ve gürültülü bayram geçirelim inşaallah..

  Bayramda sadece yemek ,çay ve bulaşık arasındaki boşluklarda sohbet edilir bizde:)) onun için sohbetler kısadır özlemler bitmez ..çay dağıtılacağı zaman bi kuzenin sandalyeye çıkıp evdekileri saydığına bile şahit olmuşluğum var benim :)) Belediye otobüslerini aratmaz bizdeki kalabalık çooooooooook şükür:) Yorucudur ama çok güzeldir...

  Bir de bu bayram benim doğum günüme rasladı...duydunuz dimi Allah'ın sevgili kulu olduğum için bayram doğum günüme rasladı hıh :)))))))))))) Hiç boşuna cümlenin doğru şeklini  ''d. günüm bayrama rastladı''  yazıp moralimi bozmayın :)))) bayram benim d.günüme rasladı okkadar :))))

  Sözün özü; memleketimi çok özledim ve hayırlı bayramlar hepinize...Yola çıkacaklara da hayırlı yolculuklar...Ağız tadıyla, bol kucaklaşmayla (gripten korkup dostlarınıza sarılmaktan kaçmayın :P) bol sohbetle bir bayram geçirin inşaallah...

  Perşembededen sonra beni burda  kimse tutamaz ....sennn bile tutamazsın yıldızlar tutamaz :))) (şarkı böyleydi dimi ya hu :P
Share:

17 yorum:

Adsız dedi ki...

Kurban Bayramını kutluyorum. Geçmişe gittim bu yazınla. Eski bayramlar dedim içimden. sabah kurban kesilene kadar birşey yemezdik. kurban kesilirdi amcam hemen mangal yapardı ekmek arasına koyardı eti bize verildi. Birde kurban kesilince akan kanı parmak ucuyla alnımıza sürerdi.

Doğum gününü kutluyorum. Nice yaşlar.

đerkenαя dedi ki...

Kurban bayramın şimdiden mübarek olsun, Tabi doğum gününüde kutluyorum nice mutlu yaşlara inşaAllah:) Kalabalııık, mutlu, huzurlu bayramların nice nicelerini yaşamak duasıyla..

Sağlıcakla kal..

Adsız dedi ki...

hayırlı baramlar pabuç :))

ŞANSLI dedi ki...

Hayırlı bayramlar...

İ.x.İ.r dedi ki...

İyi bayramlar cancağazım:)))

mit dedi ki...

Bayramınız şimdiden mübarek olsun. dilerim istediğinden de güzel bir bayram geçirirsin ailenle. Doğumgününü de şimdiden kutlarım. Nice mutlu ve sağlıklı yıllara...

mehmetadin dedi ki...

hayırlı bayramlar olsun blog kardeşim :) ayrıca doğum gününde kutlu olsun benimkide aralık 2 sinde blogumda partim var gelirsin hediyede isterim en afillisinden :):)

ismi lazım değil:) dedi ki...

hayırlı bayram, hayırlı yaş, ve hayırlı ömür dilerim ;)

ELİF..den dedi ki...

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi Bayramlar.

colors of angel dedi ki...

mutlu bayramlarınız olsun....

Zeugma dedi ki...

Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçmesini diliyorum.
Sevgilerimle...

Zeugma dedi ki...

Ayrıca doğum gününü kutluyorum canım..
Nice yıllarda sağlık ve güzellikler içinde yaşa. Sevgin hiç eksilmesin..Her şey güzel gönlüne göre gerçekleşsin..
Sevgilerimle...

Kâzım Mızrak dedi ki...

Bu akşam ölürüm, beni kimse tutamaz. Sen bile tutamazsın, yıldızlar tutamaz.

Bir uçurum gibi düşerim gözlerinden, gözlerin beni tutamaz :)

Harika bir şarkıydı..

Bayramınızın neşeyle geçiyor olması dileğindeğiz Papuç kardeş, ve tabii ki; nice yıllara (:

T.i.Ortach dedi ki...

bayramınız güzel hoş ve dolu dolu geçsin inşallah..

papuç dedi ki...

Heyy dostlar mesajlar için teşekkür ederimmmmmmmmmm:)

çok çok güzel bi bayramdııııı şükür...umarım hepiniz için öyle geçmiştir...hoş ben komik anları sizinle paylaşırım post olarak:)

@neslihan, bayramlar hala çok güzel ,sadece tatil olarak görmeyenler için :) tşk kutlaman için..

@derkenar, tşk temenni için ve evet kalabalık ve mutluluk dolu bi bayramdı binlerce şükür:) umarım senin içinde öyle olmuştur..

@baharım @ŞANSLI ve İ.X.İ.R sağolun varolun :)

@mit, teşk efem cümlemiz için geçerli olsun güzel temenniler:)

@mehmetadin , sağol blog kardeşim:) tamam gelmez olur muyum..hediyemide alacam söz :)

@ismi lazım değil :) ve T.İ.O çok teşk ediyorum varlığınız ve dilekleriniz için ...

@Kazım Mızrak, şarkıyı hatırlattığınız için sağolun :) iyi temenniler bizden de sizlere inşaallah..

@Zeugma, öğretmenlerin güzeli temennilerin için sağol:) Şu hayat malum bayram gibi hep neşeli yaşanmıyor onun için insanın mutlu anlarının değerini bilmesi gerektiğini düşünüyorum...Hepimiz için inş mutlu ve huzurlu anlarla yaşanmıştır bu bayram..

@colors of angel, @Elif..den tşk ederim ,sizler için de mutlu geçmiştir bayram günleri inşaallah..

Sokak Kedisi dedi ki...

Sevgili Papuç,

Kalabalık ve sıcak ailenizle geçecek bayram hayalinizi keyifle okudum. Hele sandalye üstüne çıkıp adam sayma kısmına ayrı bayıldım :)

Bayramınız mübarek, Yeni yaşınız ise kutlu ve mutlu olsun...

papuç dedi ki...

tşk ederim güzel yorumunuz için...bizde bayramlar tamamen tiyatro sahnesi gibi geçiyor ,komedi türünde :)