12 Eylül 2009 Cumartesi

İlmi güzel kalbi güzel İnsanlar

Sizleri bilmem ama ben Ramazan boyunca İftar ve Sahur programlarını sadık bi şekilde takip etmeye çalıştım..Özellikle TRT1 programlarını...Bazen de Kanal7,atv,Kanal1...İzlediğim ğrogramlarda öyle güzel insanları dinleme şansım olduki...Hayranlıkla izlediğim bu insanlardan çok fazla şey öğrendim...Öncelikle işlerini en güzel şekilde yapan insanlardı bunlar..Her birinin öyle gzel görüşleri var ki insan onları srekli dinlese acziyetini çok daha fazla anlar..Böyle gzel zatlarla günde en az 1 saat sohbet insana öyle çok faydalar sağlar ki...İzlerken keşke hiç bitmese sohbet diyorsunuz,sanırım bunun temelinde Allah sevgisi Peygamber sevgisi yattığındandır sohbetler baldan tatlıydı...Ve ben bunca olumsuzluklara, sahtekarlıklara rağmen hala güzel insanların varlığından haberdar olabildiğim için şükrettim..
 Bu tip insanlarla her zaman karşılaşıp sohbetlerinden feyiz alabilmeyi nasip etsin inşaallah Rabbim...Biri sohbet ederken ben öncelikle samimiyetine bakarım ki bu samimiyet hiç tanımasanız bile kişinin gözlerinden belli olur...Allah sevgisini anlatan ,Beni O'na yaklaştıracak sohbetler yapan insanların başımın üstünde yeri vardır..dini yaşayan(samimi müslüman)herkesinde hakeza baş üstündedir, herdaim yeri...Güzeldir ve güzel olanı hatırlatırlar insana...
 İlmiyle amel eden insanların varlığını görmek çok güzel...Rabbim böyle insanların sayısını arttırsın ve inşaallah bizi de onların arasına katsın..Amin..Sağlıcakla ve huzurla kalın (güp)güzel insanlar...
Share:

7 yorum:

siyah kelebek dedi ki...

Kendimle aynı fikirde insanlar bulmak ne güzel..Bende Sahur da izlediğim bazı proğramların ve sohbetlerin bitmesini hiç ama hiç istemem..Kendimize yakın hissetiğimiz,Bazı din görüşçüleri'nin sohbetlerine doyum olmuyor..Hergün yeni birşey öğreniyoruz ve bu zihnimizin en açık olduğu saatler de oluyo,kalıcı oluyo..Bende senin gibi çok şey öğrendim..Beni bu ramazan kahramanlarım oldu..Ama bunları ramzan dan sonra bloğa çaşıycam sevgiler canım..

Erdemir dedi ki...

Kanal7 güzel yayın yapıyor.

anthony dedi ki...

sahiden ne güzel insanlar var dünyada. güzellikleri dünyayı yaşanılır hale getiriyor. örnek teşkil ediyorlar bizlere. Allah onlardan razı olsun. ben KON-tv'yi izliyorum bu yıl genelde. senai demirci yapıyor programı. diğer kanallarda da güzel isimler ve güzel insanlar var. trt'de yusuf özkan özburun ve ismini sayamadıklarım..
dünya daha güzel olsun istiyoruz.
inanıyoruz olacak.
dua ile..

devenin_bale_papucu dedi ki...

@siyahkelebek yorumun için sağolasın güzel insan...Rabbim hepimizi herzaman kalbi güzel insanlarla karşılatırsın inş.

@Erdemir,ben eski Kanal7'i daha çok seviyordum şimdilerde Kanal7 pek izlemiyorum..


@anthony,Senai Demirci'yi çok severim bilmiyorsum KON-tv de program yaptığını..ben de radyodan takip ediyordum bazı programlarını..bilgilendirmen için tşk ederim ama geç oldu:( yine de sağolasın..Y.Özkan Özburun'da samimi biri onun için ben de değeri fazladır..Sağlıcakla kal..

Zeugma dedi ki...

Ben pek izleyemedim, vaktim olmuyor o kadar..
Ama halen huşu içindesin ve kalbindeki güzellikler katlanmış..
Ne güzel !
Sevgilerimle..

devenin_bale_papucu dedi ki...

@zeugma seni görmek güzel..sevgiler.

zühre dedi ki...

aynı kişileri dinlemişiz ok memnun oldum ben gibi insanların oluşuna sağlıkla kal canımın içi.