Ana içeriğe atla

DüŞüNüYoRuM da..


  _Neden insanların ne düşündüğne önem vereyim...Bildiğim doğrularım varsa(ki doğruların değerini belirleyen zaten eskimeyecek değişmeyecek şeylerdir)ben de bu doğrular doğrultusunda yaşamaya çalışıyorsam neden kimin ne benimle ilgili ne düşndüğ benim için önemli olsun...Nasılsa srekli iyilik yapsam ama günün birinde bi ters davranışta bulunsam yaptığım tm iyi haller yok gibi görnecek..o zaman neden niçin başkalarını memnun etmek için uğraşayım...Özellikle de bu iiylik hali şartlara bağlıysa(..olduğu için ,insanlar tarafından bu hal doğru göründüğ için..v.b) neden uğraşayım yani..sessiz kalırım da numara yapmak zorunda kalmam..SEvgi fedakarlık ister ve ben samimi olmayan ilişkiler için fedakarlık etmek istemiyorum.Bu hakkımı kimse de benden alamaz zaten:)

_Bir de şu var bir yanım buna çok kızıyor bir yanımda aferim kız sana aslında iyi yapıyorsun diyor..Kızdığım ve yanlış bir çok şey yaptığını düşündüğüm biri yanımda gözyaşı döktüğü anda ben onunla ilgili tüm olumsuzlukları unutuyorum....evt düşündümde ben bu huyumu seviyorum ..Ben de her insan gibi birilerine çok kızıyorum ama kızgınlığım geçince bu koca kafamı iki elimin arasında alıp derin derin düşünüp''Eyyy Gafil DBP :P insanlar hata yapa yapa doğruları bulacak tıpkı senin gibi..Kimi doğruyu çabuk öğrenir kimi çok daha fazla hata yaparak öğrenir ama bi şekilde öğrenir-öğrenemeyenden de uzak durursun olur biter-diyorum kendime...Bazı şeyleri zamana bırakmak çok doğru bi davranış ...Kişilerin hatalarını görmeleri adına ...ki siz çektiğiniz acıyla kalıyorsunuz ama kişinin hatasını görmesi de bi okadar mutlu ediyor sizi..Hoş bazen Rabbim yaptığı yanlışlıkları bazı acı olaylarla gösteriyor insana ama yaşanılan şeylerin ne hikmetleri olduğunu bilemiyoruz..

_Sınırı aşmışları bu cümlemin dışında tutarak şunu da söylemek istiyorum''Herkesin içinde iyilik namına bişeyler vardır''kimi bunların üstünü örter kimin örtmüş gibi yapar kimi de bu duyguları doğrultusunda yoluna devam eder..İnsanlardaki bu güzel duyguları görebilmek de erdem ister erdem denen şeyde istenilse herkesde varolabilir..İstemeli ama..Ne kadar kötü olursa olsun muhakkak insanlık namına kırıntılar taşır her insan..(sınırı aşmışları ben bu katagoriye sokmuyorum Rabbimin bileceği bişey o)

_Her yeni tanışma her yeni okuma her yeni duyuş insana bişeyler katar ve kazandırır(aklını yüreğini kullanabilenler için)Kimsenin bir anı diğer anına eşit değil (öyle bile görünüyor olsa)Sadece düşünüyor olman bile kişiye kazanç olarak yeter diye düşünüyorum...(neyi düşündğün de önemli tabi:D)


 

Yorumlar

sihirlisepet dedi ki…
günümüzde manevi değerleri önemsemeyenler için doğruluk standartları değişmiş durumda.manevi değerlere sahip çıkanların da Allah yardımcısı olsun :-)
ŞANSLI dedi ki…
Canım bu konuda bayağı başın ağrımış gibi görünüyorsun.Herkes gibi!Hayatta hiç bir şeyi abartmamak gerekir.Dolayısıyla iyiliğide,devamlı verici olduğun zaman insanlar buna alışıyor.Hep senden bir şeyler bekliyorlar.Senden almaya alşmışlar.Bir kere hayır dersen hepsi unutulur.
Sevgiyle kal...
devenin_bale_papucu dedi ki…
@sihirlisepet doğruları belki tam olarak yaşayamıyoruz ama O yolda olmak bile şükredilecek bişey..Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inş.

@ŞANSLI beni tanıyanlar bilir hayatta kimseyle sorunum olmadığını çünkü benim için önemli olan şeylerin bilincindeyim onun dışındakileri önemsemiyorum bu da benim huzurlu olmamı sağlıyor...Verilerek çoğalan tek şey sevgidir derler..ben bazen bu konuda da cimri olabiliyorum ama bazen:)
bahar gelsin dedi ki…
her amelinizde rıza-i ilahi olmalı o razı olsa bütün dünya küsse önemi yok
o razı değilse bütün dünya kabul etse seni yine ehemmiyeti yok hakikati geldi aklıma yazın okuyunca sen doğrularından şaşma emi dbp:)))
? dedi ki…
İNSANIN KENDİNİ BİLMESİ TANIMASI KADAR GÜZEL NE OLABİLİR.BEN BUYUM DEMEK İÇİYLE ÖZÜYLE BARIŞIK OLMAK SENDE BUNU GÖRDÜM ,YÜREGİ GÜZEL İNSAN:)
devenin_bale_papucu dedi ki…
@bahargelsin çok güzel ifade etmişsin bana da Alla razı olsun demek kaldı cnm :)Doğru bildiklerimiz Bize Yaradanın söyledikleriyle hiç birimiz yolumuzdan şaşmayalım inşaallah...

@? ,kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş:)bunu hatırlatmadan geçemeyecem...Güzel gören güzel düşünür ve yorumlar:)Allah razı olsun

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…