31 Ağustos 2009 Pazartesi

Sevdiceğinle Yaşlanmak..

  Bende onun gibi olsaydım ya da olabilseydim diyebileceğim 3 tip insan var.1-Alimler(gerçek alimlerden bahsediyorum)...2-Gerçekten iyi olan insanlar, riyasız Allah için yaşayan kişiler..Bunlardan ilkine belki giremem ama 2.si için ömrüm yettiğince uğraşacam ...3-Beraber yaşlanmış evliler:)Onları gördüğüm yerde gözlerimi alamıyorum hayranlıkla ve duayla izliyorum onları...Nasıl şirinler,bir ömrü beraber geçirmişler acı tatlı ne çok şeyler yaşamışlardır ama birbirlerini bırakmamışlar...Evlatlarının büyümesinde yanlarında olmuşlar sonrasında torunlarını sevmek de nasip olmuş..Olumsuz yazılabilecek bir yığın şeyde olabilir bu konuda ama ben güzel bakıp güzel görmeyi seçiyorum bu konu dahilinde..
  Yarın biz de yaşlanacağız ,şimdi genç olduğumuz için bize uzak görünüyor yaşlılık hali ama (ölmez sağ kalırsak)biz de o hali göreceğiz..Ama yanımızda sevdiceğimiz olacak mı,evlatlarımız bizi yanında isteyecek mi ya da kendimize bakabilecek durumda olabilecek miyiz?Bunlar korkutucu şeyler gelecekle ilgili fazlaca hayalperest olmayı sevmediğim gibi fazlaca kötümser olmayı da sevmiyorum ama ister sitemez bunlar geliyor insanın aklına ve korkuyor haliyle..
  Ömrünü harcadığın şeyler yaşlandığında senin etrafında olunca huzur denen şeyde hiç yanından ayrılmaz heralde..Her zaman sevdiklerinle olmak güzeldir ama yaşlandığında sevdiklerinin yanında olması çok daha başkadır..heralde ...
  Bu şeker insanların olumsuzlarını yazmıyorum hiç ..mesela kendi doğrularından başka doğru tanımadıklarını,sürekli başkalarıyla ilgili şikayet ettiklerini,bizim zamanımızda böylemiydi deyip torunlarını azarladıklarını:))Hatta ''sen sus ne zaman adam oldunda laf ediyon'' demelerini bile yazmıyorum çünkü hepsini seviyorum ..onlardan geçmişi dinlemek o kadar güzelkii..benim artık bu şansım yok dedeler ahirete göçtü anane ise dününü bile zor hatırlıyo:)) Günün sözü ;yaşlıları sevelim onlara sabredelim (bazen çok zor olabilir ama olsun)onlar nelere sabrettiler Allah bilir...
   Sağlıcakla ve huzurla kalın(güp)güzel insanlar...
Share:

4 yorum:

siyah kelebek dedi ki...

yaşlanmak tabiki güzeldir..Yaşlanalım elbet zamanı geldiğinde ama Allah hayırlı yaşlılıklar,nasip etsin önce.

1- Allah önce elden ayaktan düşümesin.
2-Yaşlıklık hali hastalık halidir,Ele güne muhtaç etmesin,
3-Rabbim hiç bir işimizi yapamayacak kadar yaşlandırmasın
4-Yaşlılık ta hastalık hali olunca 3 gün yatak 4. gün toprak olsun..
5-Allah'dan dilerim biz ölemeden sevdiklerimizin acısını yaşatmasın..
6-Allah kimseyi yaşlığın da yalnız bırakmasın..Amin..

fevkalade olağan dedi ki...

bi de sürekli birbirleriyle kavga etmeseler.. yaşlanınca asaplar da yıpranıyo sanırım.. zor bi piskoloci.. hak vermiyo değilim.. ama bi tercihim olsa maksimum 60 derdim..

devenin_bale_papucu dedi ki...

@siyah kelebek ,amin canım tüm kalbimle hemde..

@fevkalade olağan benim de seçme hakkım olsa 63 derdim ama azrail bize sormuyoki...bir de demişsin ya srekli kavga etmeseler diye, o yaşta insanın kavga edecek eşi olmasıda güzel bence:))

NoEngel dedi ki...

Merhabalar,
Yaşlı insanların birbirine olan sevgisi benide çok etkiler.Aradan onca yıl geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi birbirlerine sevgi ve saygıları devam eder.İşte bu insanlar bazı şeyleri aşmış,takdir edilesi kişilerdir.Hepimizin böyle mutlu birliktelikler yaşaması temennisiyle.
Bu güzel yazı için tşekkürler.Sağlıcakla ve mutlulukla kalın...