21 Temmuz 2009 Salı

iyi görünmeye çalışma ne olduğunu görüyorum ben...

işte geldim kendi pc min başındayım..
gezdim gördüm insanları tanıdım gerçek yüzlerini tanıma fırsatım oldu..ve şimdi önce içimdeki nefreti kusarak başlayacam yazımaa zira bu midemi bulandıran durumu başkasına anlatıyor olsam dekikodu yapmış sayılır birde üstüne üslük günahta kazanırım onun için sevgili bloga dökeyim içimii...
İnsanların birbirini sevmek gibi bir zorunluluğu yok değil mi?Yok diye düşünüyorum ee o zaman neden insanlar birilerini seviyor(muş) gibi yapıyorlar..Sıraf akraba diye aile yakını diye birşeyler paylaşılmış diye kimse kimseyi sevmek zorunda değil çünkü sevgi zorla olan bişey değil..benim kalbim karşıdaki kişiyi süzgecinden(:D) geçirir bakar sevilecek biri mi değil mi ona göre içine bir yer ayırır ona olay bu kadar basittir...
Şimdi lafım siz ikiyüzlü insanlara..benim yüzüme canım cicim deyip samimi davranıp arkamdan kuyu kazmanıza gerek yok dünya malıyla gözünüzün karardığını görecek kadar aklı başında biriyim ben..numara ve samimiyeti de o kadar net anlıyorum ki buna siz bile hayret edersiniz...Siz sevmenin ne olduğunu bilmiyorusunuz ya dasevgiyi de kendi doğrularınızla yeniden şekillerdirmişsiniz ama szin sevgi merhamet ve samimiyet anlaşıyışınız benimkiyle zerre kadar benzeşmiyor..Onun için numara yapmanıza hiçç gerek yok zira bu beni artık cidden sinirlendirmeye başladı..
Ben birini seviyorsam sevgimi her halimden anlar O kişi ama ben birini sevmiyorsam da numaradan davranmam kimseye..kötü davranmam ama dostum gibiymiş gibi de davranıp onu ve kendimi kandırmam bu kadar düşürmem kendimi..
İnsanların gerçek yüzlerini görmek güzel bişey kişi ona göre davranır..Nefret ediyorum menfaatçi insanlardan aklım kalbim bu durumu zor kkabul ediyor ama var böyleleri..dünyayı sadece buradan var sayanlar için herşey mubah...Aslında onlar için yazı yazmaya bile değmez ama neyse:))
Sağlıcakla kalın dürüst olan insanlar...
Share:

16 yorum:

FASLI dedi ki...

Kimi zaman düşünüyorum. Avantaj mı dezavantaj mı bilmiyorum ama bende birini seviyorsam sevdiğimi belli ediyorum sevmiyorsam sevmediğimi belli ediyorum.

devenin_bale_papucu dedi ki...

avantaj ya da dezavantaj yaptığın DOĞRU bence de önemli olan bu..riyakar olmayı seçmiyorsun bu büyük bir özellik..

bi dost dedi ki...

e haklısın, ama sakin yahu:)) hoşgeldin!

Dilek dedi ki...

Bam teli gibi bir yazı olmuş ellerine yüreğine sağlık ayrıca kaşları catık bebeğe bittim :)
konuya gelince bu tip insanlar çoğaldı,tavsiyem derhal bu tip kişileri cevrenden temizlemen,tahamül bile etme bence..ne kadar anlatmaya calıssanda karsındaki ablayabildiği kadarını alıyor ne yazıkki sevgiyle kal

devenin_bale_papucu dedi ki...

@Dilek sağolasın

maydanoz dedi ki...

Güzel blogunuza, maydanoz blog topluluğu arasında tanıtımı için bir sayfa ayırdım, selamlar.

devenin_bale_papucu dedi ki...

çok teşekkür ederim sayfanızı tıkladım şaşırdım...

Zeugma dedi ki...

Canım, tahmin ettiğim kadarıyla memleketine gittiğin zaman akrabalarından sahte davranışlar, ikiyüzlülükler görmüşsün ve bu senin içini acıtmış.Ve galiba hayata olan güvenini sarsmış biraz da..
Benzeri benim başıma da geldi geçen yaz gittiğimde.İşin ucunda biraz kıskançlık vardır, iyi düşün.Mutlaka öyledir.
''Akrabanın akrabaya yaptığını'' diye bir söz vardırhani..
Bazı akrabalar akrepten beter oluyor, takma kafana..
Sen dürüstlüğüne devam et.Allah herkesin gönlüne göre verir..
Sevgiler..

? dedi ki...

DBP insanın bardagı taşıran son damlasını gördüm sende,kızgınlıgın okadar aşikar k şuan kızgınlıgını dindirememe üzüntüsünü ancak sözlerimle bir teselli olarak yazabiliyorum.uzaktan bir dostun seni anlıyan bir dostun tesellisi de buna ne dersen de ama seni anlıyan biri olarak yazılarımda dile getirdigim şu maske suratlar ardına sıgınmış iki yüzlü insanları ben insan olarak nitelendirmiyorum artık.yalakacı,iki yüzlü ve çıkarcılık hep bencilik bunlar bizlerin huyu karekteri içinde okadar küçük kalıyorki üzme canını sen.onlar ne sevmeyi,ne sevilmeyi nede tükettigin sözleri hak ediyorlar.asıl olan yaşamın bu çıkarlar ve iki yüzlülük adına kazandıklarını,sevilip pohpohlandıklarını,dost kazandıklarını düşünselerde boş diyorum ben o sıfattaki insanları.hayata boş gelmiş boş gidecek kişiler.son olarak bizler kadar iyilerin oldugu bu hayatta kötülerinde varoldugu bir gerçek.hadi bakayım gül biraz seni seven dostlar adına:)

İbrahim Ortaç dedi ki...

her zaman gördüğünce olmayabilir ama kısmenden öte haklısın bazı elbiseler oturmuyor insanların üzerine. mutlaka samimiyet ipliği ile dikmek gerekiyor sevgi kumaşını... yine de hoşgör sen. insanoğlu şans tanınmayı hakediyor. Hani derler ya Tanrı affeder, ben affetmem. dememek lazım... çek bi nefes ya hû:)

Recep YUKSEL dedi ki...

iyiki dedikodu yapmamışşın...

insan önce kendine dönüp bakmalı diyorum bu gibi durumlarda... kimseyi düzeltemezsin kendinden başka...
sen etrafına başka gözle bakmaya çalışırsan daha mutlu olursun eminim. gün geliyor insan en nefret ettiği insanın gerçekte bu kadar kötü olmadığını görebiliyor...

bizlerde bu koca evrende bir zerre bile degiliz...

saygılarımla.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@zeugma yorumun için sağolsın cnm..olanlar karşısında üzülmemek el de değil inan..

@? :)) sağol varol inş güzel insanların varlığı da çok güzel

@İbrahim Ortaç ,evt bazılarına elbise uymuyor bu doğrudur..ama ben asla Allah affeder ben affetmem gibi korkunç bir cümle kurmadım hayatımda..herkesi Ona havale ettim..herkes biliyor ne yaptıysa bir gün hesabını vereceğini çünkü..

@Recep YUKSEL,dedikleriniz doğru ..ben herzaman kendimle ilgili tartmalar yaparım doğrularım ve yanlışlarımla ilgili..onun için bu uzunca sitemim..bn aciz olduğumu bilerek elimden geldiğince kötü ahlaktan uzak yaşamaya çalışıyorum ama herşeyi bildiklerini sananların söyledikleriyle yaptıkları bir birini tutmayınca kulaklarımdan duman çıkıyor:)

sevgiyle ve huzurla kalın dostlar..

mit dedi ki...

Takmadığın gibi ayağına bale pabucundan başka şey, kafana da takma şapkadan başka bişey :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

haklısın dostum:)) ben de öyle yapıyorum zaten ben de ilahi adalete inananlardanım kişi ne yaparsa karşılığını görecektir onun için tüm yapılanlara ''boşverrrrrrrrr'' diyorum kendi kendime..sağolasın

A.Y. dedi ki...

Tiyatrodan nefret ederim. Sevmediğim insana seviyormuş gibi görünmem ama şuana kadar o kadar nefret ettiğim biriyle karşılaşmadım. Herkesle orta düzeyde bir iletişimim vardır.
Yalnız nefret ettiğiniz biri olursa, bunu belli etmenin o kadar faydalı olduğunu sanmıyorum. Gün gelir bu kişiyi sevebilir veya aynı ortamı paylaşmak zorunda kalabilirsiniz.

Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir ama nefret etmemek zorundadır.

pabuç dedi ki...

/A.Y,
İkiyüzlü olduklarını düşündüğüm kişiler oluyor hayatımda ister istemez..Ki bunlar akraba (akbaba) olunca mecburen yüz yüze bakmak zorunda kalıyorsunuz...Mükememmel ve masumane görünmelerine rağmen biliyorsunuz ki kendi menfaatinden başka hiç bir şey ve hiç kimse umurlarında değil..Her ne kadar yüzlerine riyalarından nefrt ettiğinizi söyleyemeseniz de onlardan elinizden geldiğince uzak durmaya bakıyorsunuz...Kesinlikle kimseyi sevmek zorunda değiliz ki zaten kişi sevdikleriyle birlikt olacakmış ahirette onun için sevgi konusunda da seçici olmak lazım...Nefret etmektense de o tip insanları Allaha havale ediyorum o en güzel adalet sağlayıcı şüphesiz...

Not:Nefret etmemek zorunda mı? Bence değil...