13 Haziran 2009 Cumartesi

Kötü Biri miyim doktor? :))

  Hani biz hiç yalan söylemeyiz yaa biz en iyi insanız ya ,hep başkaları kötüdür herşey bize karşı gibidir:)) yok yok tamam bu derin mevzulara girmeyecem zaten konu ağır olunca beni aşar ben kısa ve öz konular da yazabiliyorum anca:))Aklıma geldiği için şimdi şurda paylaşmak istediğim şu:
  En yakın arkadaşınıza yalan söyler misiniz?Dostunuza mesela hiç yalan söylemezsiniz değil mi ?Ben söylüyorum işte kötüyüm ben kötüyüm:)) Ben dostlarıma gerçek düşüncelerimi her zaman söyleyemiyorum yaptıkları saçmalıkları hayatta söyleyemiyorum kırılacaklar diye sesimi bile çıkarmadığım gibi tebessüm ederek'' haklısın canım'' da diyorumm ,kötüyüm bennnnnn:)) Şunu anladım ki tartıştığınız zaman ki hele de bi çok çok kızdıysanız arkadaşınıza tüm gerçekler bir biri aklınıza gelir, mesela''o aslında mutevazi değildir, o aslında cömert de değildir, O aslında insanlara çoğu zaman haksızlık da ediyordur ama srekli başkalarını suçluyordur...v.b işte bir çok şeyi bir çok arkadaşınız için siz de sıralaya bilirsiniz)ama siz bu gerçekleri asla onun yüzüne söylemezsiniz (pardon benden bahsediyorduk değil mi:D)O kızgınlıık anında tüm gerçekleri karşısına geçip söylemek istersiniz deeeee tabiki yine yapamazsınız (yani yapamam:D)yapmayı istersiniz tabi dürüst olmak adına yapsanız belki de daha iyi olur ama gel gör ki iş icraata gelince size kal gelir ...
  İşte itiraf ettim ohh be ,ben dürüst değilim gerçekleri her zaman söyleyemiyorum,bazen başkalarından örnek veriyorum arkadaşlarıma belki yaptıklarının yanlışlığını anlarlar diye ama ..yok yok kötüyüm ben kötüyüm:))cesur olamadım hiç bir zaman pısırıktım zaten çocukkende :)
  Siz dostlarınıza  gerçekten dürüst olabiliyor musunuz?
  Ya da benimki hastalık mı tedavisi mümkün mü :))
Share:

10 yorum:

mit dedi ki...

Yalnız olmadığımı bilmek güzel bi duyguymuş :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

:)) yalnızz değilizzz hiç birimiz:)

KONHAF dedi ki...

Güzel bir hastalık:)

devenin_bale_papucu dedi ki...

hastalığımı sevmeli miyim yani:) öyle mi diyorsun

allımorlu dedi ki...

aslında bu biraz arkadaşlığın boyutuyla ilgili bir şey olamaz mı?
ben şahsen,haklısın diye tasdiklemem,sessiz kalırım,sessizliğimden zaten yorumumu anlarlar.bana fikrimi soruyorsa,samimiyetimiz ölçüsünde konuşurum.

yesari dedi ki...

doğru yapıyorsun...ben hepsini söylediğim için yok artık onlardan...siz nası diyorsunuz "arkedaşşş" mi:))

Elif..den dedi ki...

Canım sen iyilikleri yüreginde bütünleştiren birisin...
Kötülük,kötü düşünen insanların yüregınde...

devenin_bale_papucu dedi ki...

@yesari ,he canım heeeee:)
@Elif...den, sağolasın kişi karşısındakini de kendi gibi bilirmiş:) bu da senin de yüreği kocaman biri olduğunu gösteriyor..sağlıcakla kalın varolun

İbrahim Ortaç dedi ki...

bazı doğruların en azından içini boşaltman gerekebilir. az tahrif edilmiş doğru zararsızdır. hani az rendelenmiş peynir gibi makarna üstüne sosla birlikte iyi gider. herkese pat diye doğruyu söylersen bakarsın ki o arkadaş senin yalan söylemen için can atıyormuş. acı gerçeği söylediğin doğru ile öğrenmişsin.. felsefe yapmadığı düşünüyorum öyleyse yarım(1/2im) yalan söylüyor:)

devenin_bale_papucu dedi ki...

Ben bazen gerçekleri söyleyip insanları kırmak yerine yalancıklar söyleyip mutlu olmalarını görmeyi seçiyorum:)demiştim yaa ben zaten çokcukken pısırıktım cesur değildim bu özelliğimi dostlarıma karşı davranışlarımda bazen hortlatıyorum:)
yorum için teşekkürler @İbrahim Ortac nam-ı diğer ipraam :))