18 Haziran 2009 Perşembe

cesur yürek DBP:))

   İnsanlar bişeylerden korkar(neden bilmem:P)Kimi karanlıktan ,kimi köpekten,kimi kapalı yerde kalmaktan,kimi örümcekten,kimi yüksekten,kimi ölmekden,kimi yaşlanmaktan, kimi yılandan ..v.b bu örnekleri arttırabiliriz ..Ben hem bu saydıklarımdan hem de sayamadıklarımdan hepsinden korkuyorum :))o ayrı bir konu ama bir şey var ki ondan hem korkuyorum hem tiksiniyorum hem de ıyyy işte ondan bahsetmek bile beni bi tuhaf yaptı.Ne mi o aaa yazmayı unutmuşum adını (yaw parmaklarım titriyor yazacam ama)tırtıl(ıyyy ıyyy )Bu yazı benim  en zor yazım olacak emin olun(iyiki yazarken surat ifademi görmüyorsunuz)
  Bu hayvandan korkmamın, tiksinmemin (hepsini içine alan kelimeyi bulamıyorum işte ) sebebini hep merak ettim yaw deli değilim gayet normal bir insanın şuncacık hayvan beni yiyecekte değil nedir bu korku ..Bi ara bahçedeki çardağımızda bir kaç tırtıl görüldü diye bahçede oturamamıştım ,o sıcakta herkes çardak altında çay içerken ben onları balkondan izliyordumm ahhh ahhh..
   Niye mi anlatıyorum bunları ,akşam aklıma tırtıldan tırsmamın sebebi hikmetini bulduğum an geldi ve gülmeye başladım ve şimdide sizinle paylaşmak istedim hepsi bu..Yine böyle bir yaz günü kuzenlerden biri bize geldi(ki yan komşumuz olur kendisi)ve bana dediki:''DBP sakın bahçedeki çeşmenin yanına gitme''ben de:''ne oldu hayırdır, bişey mi...... ''dedim ama ben  cümlemi tamamlayamadan odadan ananemin çığlığını duydukk''ne var çeşmenin orda çabuk söyleeeeee'':)))))))))))))))))(ananem o zamanlar 88 yaşlarında olabilir zaten gerçek yaşını bilmiyorum tahmini bişey bu da) kuzenim ded:i'' Yok bişey teyze tırtıl var onu söyleyecektim DBP'na'' anammmm ananem bunu duyunca tutuştuuu ''Ben bir daha nasıl gidecem orayaa çabuk biri onu ordan atsın sakın ben görmeyeyim '' çok güldük ananemin bu haline ama ben de, bendeki bu tırtıl fobisinin kaynağını bulmuş oldumm,benim ki tamamen ırsiymiş:))) ananeden toruna geçen bi fobii:))O günden sonra yalnız olmadığımı bilmenin rahatlığıyla anaannemle birlikte korkmaya başladık şuncacık(ıyyyy)hayvancıktan..ogün bu gündürde değişen bişey yok halaa aynı devam ediyorum ,hoş anaannemin  şimdi tırtıl korkusunu hatırlayıp hatırlamadığını bilmiyorum arada hafıza kaybı oluyorda:) 90 lı yaşlarda bu da normall tabii..
   İşte böyle siz bakmayın benim tırtıldan tırstığıma (bu bnim en en tırstığım olduğu için anlattım) yoksa ben  herrrrşeyden korkarım sülalenin en korkak 2.kişisiyim ben(1.Halam:))ben de onun varisiyimmm ...BU korkular bizi öldürmeseydii
Share:

8 yorum:

yesari dedi ki...

puahahahahahahahahahaççççççadnlsknfldknvcxv

sdkfnsdalgnifdlah


ayyyyyyyyyy çooooook güldüüüüüümmmmmmm

bilmiyordummmmmmmmm

ananeye bakkk sennnnnnnnn
ahahahahahaa

:)))))))))))))))))))

devenin_bale_papucu dedi ki...

anaannemi anlatsam ayrı bir blog olur bence:))bana ''nasılsın ''dedi ben de iyi anane sen nasılsın dedim ...yanındakine diyoki ''bu da kim ne saçmalıyo '' anaannem işte:DDD

Adsız dedi ki...

hahaha bende solucandan çok korkarım.yazarken bile midem bulandı.tırtıl gibi bu da saçma gibi küçücük hayvan napcaksa bana ama iğreniyom işte korkuyom.ama ben daha kaynağımı bulamadım sen daha iyiymişsin :D:D

Adsız dedi ki...

kendımı gördum bu yazıda :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

benim karşımda hayvanlar sürünmesinnn ıyyy bi de küçücük olmasınnn fena oluyom ..beni anladığınıza sevindimm ..ben deli değilim dimiii:))

mit dedi ki...

hehehe :) Ben de çok güldüm okurken :) Ben bir tek çiyandan korkarım, feci bir hayvandır. Neyse anlatıp da fobilerinize bi yenisini daha eklemeyeyim. Bi de akrepten... Bi de tarantuladan... bi de yılandan. Bi de... :)))) Anneannenizin ellerinden öperim bu arada.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@mit,önceki yorumlarda sen diyordun yaa yanlız değilmişim diye:)) heee maşallah seninde bu korkma konusunda benden bi farkın yok galiba:) ben bi de inekten bi de köpekten bi de arıdan korkarım bi de bendeki bu bidelerin sınırı yok:))

Adsız dedi ki...

ne delisi yaa:)
ozaman bende deliyim :)