28 Mayıs 2009 Perşembe

O dilenci değildi..kanımca

  Kaldırımdan hızlı bi şekilde ilerlerken (ki yavaş ilerlediğim hiç görülmemiştir)yoldan karşıya bi amca(aksakallı dede değildi)o kalabalıkta yanıma geldi ve ''kızım bana para verir misin'' dedi..beni yakından tanıyanlar bu durumda ne kadar korkmuş olabileceğimi tahmin ederler ama size de söylüyorum evt bir an korktum onca insan içinden neden ben nedennnnnn:)tamam bunları sadece düşündüm ve amcayı kırmadım..
   Birinin sizden yardım istemesi size neler hisettiriyor bilmiyorum ama beni korkutuyor...tabiki yardıma ihitiyacı olan birinin olması acı ama eğer yardımcı olabilyorsanız bunun mutluluğunu hiç birşeyle kıyaslayamıyorsunuz...Hoş birşey yardımcı olabilmek huzur verici..neyse konuyu kısa tutmalıyım zira ne ben ne de okuyan sıkılmasın...
 
  Ben diyorum ki sizden biri gelip para isterse verin(cçngne değilse tabi:)
Share:

1 yorum:

NoEngel dedi ki...

Sevgili DBP,
İhtiyacı olana para vermeye teşfik etmek güzelde.Bu işi sırf zenginlik kaynağı olarak kullananlarda var.Geçen haberlerde dilencinin cebinden yeni parayla 3 bin lira çıkmıştı. Elma ile armutu karıştırmamak lazım.Ama bizde insan sarrafı değiliz ki hangisinin ihtiyacı var veya yok diyebilelim.Ayrıca gerçekten ihtiyacı olan birisi sokakta gelipte sizden para isteyemez.Çünkü gururuna,onuruna yediremez.
Sevgiyle ve sağlıcakla kal..