30 Nisan 2009 Perşembe

lütfen okuyunuz:))

...bir gün TRT de bir adam gördüm diye başlamış yazar kitabında ve devam etmiş.
Anadolu'da bir kasabada tamircilik yapıyor,elektrikli her tür cihazı tamir ediyor.''500 milyon(ki şimdi tl oldu) borcum var;onu ödedim mi rahatım''diyor.Kasabalı ,tamirciden çok memnun,''Beceremediği tamir yoktur.''diyorlar.
Eee ilginç olan ne mi?
Adamın elleri ve bacakları yok.
Ütüyü sıkıştırıyor kollarının arasına,ağzında bir tornavida açıyor,yapıyor , kapatıyor.Televizyon da dahil,her türlü elektrikli cihazın tamirini yapıyor.Size hikaye gibi geliyor olabilir.Ben de gözlerimle görmesem inanmazdım.
A.D,Şanlıurfa'nınViranşehir ilçesinde yaşıyor.A.D bir rahat bir mesut anlatamam,işini yapıyor evine ekmeğini götürüyor.Bir de ALLAHa dua ediyormuş.
Yeni model cherokee verseniz kullanamaz.
Swatch alsanız eli yok takamaz.
Dünyanın bilmem neresinde özel ayakkabılar yaptıramaz;ayakları yok, parası yok.
Rock2n Coke'a bedava götürseniz,çekmiş gençlerin bacakları arasında ezilir,onlara ancak aşağıdan bakabilir.Kendi ülkesinde ingilizce slogan atan bu gençleri anlamaz zaten.
O,Viranşehir'de efendi efendi işini yapıyor.Sizin gibi tutkuları yok.''Devlet bana yardım etsin''falan demedi hiç.''Bir 500 milyon(tl)borcum var;onu ödedimmi rahatım''dedi.
Bir de röportaj sonunda kocaman gülümsedi ve dedi ki,''Allah'a şükür dişlerim sağlam;onlara bir şey olsa ne yapardım?''
Kafama neredeyse balyoz indi.
Yüzünde kocaman bir gülümseme.Şimdi ön sözün ilk cümlesini okuyun.
Size bir şey söylüyeyim mi?
İstanbul'da o haliyle dilencilik yapsın,500 milyonu bir günde öder.O kasaba da,ağzındaki tornavidayla ancak 1 yılda.
Allah'a şükür dişleri sağlam..:)
Not:Süpermen ve Uğur Böceği kitabından(Ahmet Şerif İzgören) bire bir alıntıdır.BU kitabı, bu yazıyı okuyan herkese öneriyorum ,kitabı okumanız en fazla 1 saatinizi alır ama size çok şey düşündürür ve kazandırır emin olun..
Share:

0 yorum: