11 Ekim 2012 Perşembe

Ağustos Böcekleri Sık Gelmez Kapımıza...


Sizin söylediklerinizi yansız dinleyip anlamaya çalışan,sonradan zaaflarınızı size karşı kullanmayacağını bildiğiniz,bir gün ayrılsanız da beraber geçirdiğiniz zaman diliminin onda da kıymetli kalacağını bildiğiniz,sizi dinlerken sizinle üzülmek yerine size çıkış kapıları sunan,ön yargılarınızdan sizi uzaklaştıran,yaşantınız zıt gibi olsa da insanların ortak konularda kazançlı muhabbetler edebileceğini size gösteren,beraber gülebildiğiniz , zekice esprilerle sohbetinizi renklendirdiğiniz,bir birine benzemeyen kişilerinde bir birinden bir şeyler öğrenebileceğini hissettiğiniz,konuşmalarınızda saygı ve kıymet içeren çekim gücünün var olduğunu hissettiğiniz, Çorum diyeceğini ve sizin de Çorum'u söyleyeceğinizi ''leb..''hecesinden anlayabildiğiniz/anlayabilen birini/birilerini tanıyorsanız kıymetlerini bilmek konusunda itinalı olmak lazım...Onları karşınıza çıkaranın vardır bir bildiği...
Değil mi ;)

Not:Yazıya şarkı eklemeliyim ki bu yazıyı neden yazdığımı hatırlayayım...İşte seçtiğim ŞARKI
Share:

15 yorum:

elif dedi ki...

Dost ; konuşurken karşım daki benmi yim acep demektir..Beni anlmak demektir.Sevgiler :) ey dost

Tokerdo dedi ki...

çok doğru,hiç bir raslantı tanışma dostluk tesadüf değildir,hem kıymetini bilmemiz lazım böyle insnların,hayatta kaç defa çıkarki karşısına bir insanın :)

cem dedi ki...

böyle birini bulunca normal insanların onu kaybetmemek için uiğraşması lazım geldiği doğrudur ama ben öyle değilim işte. Uğraşma kısmını karşımdakine bırakıyorum çoğu zman, maalesef.

sessizgemi dedi ki...

Haklısın :)

Bu arada bende bir ödülün var Pabuç, eğer kabul edersen tabii :)

Profösör dedi ki...

Her değer farkedilir. Onun farkı değer içinde bir değerdir. Fikri, hissi ve fiili ile onun varlığı bize huzur ve mutluluk verir.

Pabuc dedi ki...

/elif,
FF'de de demiştim harika bir yorum sağol güzel insan :)

/Tokerdo,
dom dom senin de bir blogun var hatırlıyor musun ? Arada yazı yazsan diyorummmmm... Evet benim karşıma da güzel insanlar çıkıyor çooook şükür ,karşımıza çıarana şükürler olsun değil mi :)

/cem,
uğraş verilmesi için iki kişininde devamını istemesi lazım tek taraflı bir uğraşsa zaten uğraş vermeye değmez ki...

/sessizgemi,
hemen bakıyorum :)

/Profösör,
değeri farkeden yürekler hep var olsun hayatımızda inşaallah

kahve telvesi dedi ki...

Benim de böyle kaybetmek istemediğim dostlarım var.. Giden için uğraşırım, ama çok ısrarcıysa da yapacak bişey yok...

Pabuc dedi ki...

Kimseyi zorla hayatımızda da tutamayız/tutmayız :)

Volkan DENİZ dedi ki...

Sonuçta hayatı bir haftaya sığdırmaktır tüm dertleri. Kapıya geldiklerinde dertleri açlık değildir. İçlerinde kalan huzuru, son anlarını paylaşıp mutlu olmak isterler. Herkesi kendileri gibi görmek, güvenmek isterler. Korkmazlar kötülüklerden. İçlerindeki enerji ile etrafı da neşelendirirler. Severler çok severler ve sevilirler. Sonra bir gün kapına gelirler ama dayanmazlar. Paylaşmak isterler arta kalan gülücüklerini. Vermek isterler yüreklerindeki sevdayı. Bırakıp giderler arkalarına bakmadan. Bir yığın güzellikle ve zihinlerde kalan tatlı bir melodi ile...

Bir ağustos günü sıcaklığında gelirler, sonbahar hüznünde giderler. Eğer tutmazsan ellerini...

Pabuc dedi ki...

/Volkan DENİZ,

Ve bazen de kapında olduklarında, gelişlerine sevinirken gidişlerinin de belli bir süre içinde gerçekleşeceğini bildiğin için hüznünü de bir yaşarsın o bir haftada...

Ne demiş o çok bilen birileri ;hayat dediğin nedir ki bir kaç güzel adı...Ağustos böcekleri de hangi kapıya gideceklerini iyi biliyorlar vesselam...Gittikleri kapıda yüreklerini paylaşıyorlar ve değer verdikleri kadar değer görüyorlar ,hem o anlara hem de anılara renk katıyorlar..

El tutmak demişken (yine dayanamayacam yorumun suyunu çıkaracam) belki namehremdir tutamıyorlardır ellerinden ;)

domdom (tokerdo) :) dedi ki...

benimde blogum vardıya laa :))) biliyorum çok güzel bir blogum var ama böyle başkalarının bloglarına yazmak daha zevkli oluyo papuç yaa :))) keyif veriyo dostların bloglarına salça olmak :))

Pabuc dedi ki...

/dom dom,

Adam o kadar uğraş verip açtığımız blogunu unutmuş ya laa:)) Sen de bendensin bayılıyorum yorum yazmayı hele ki bir de karşılık olarak zeki cevaplar geliyorsa ooyy oyyy :) Salça olmak mı la o :))

Sen yaz da yorum olarak yaz razıyız dom dom ;)

Erdi Karadeniz dedi ki...

Öyle biriyle karşılaşmak da bir mucize gibi aslında. Alışık olmadığımızdan kaybediyoruz hep zaten.

Ama sen kaybetme inş seni de kaybetmesinler :)

Pabuc dedi ki...

/Erdi,
kaybetmediğin zamanlar da olacak inş
Onları farkedebilenlerden olalım inş

Bir de tşkler

Bir de hep değer bilelim değer bilenlerle dost olalım inş

Erdi Karadeniz dedi ki...

@ Bir de amin o zaman bu iyi dilekler için :)