5 Ağustos 2012 Pazar

Yaşam......

  Kimin yanında mutluysanız onu seviyorsunuz.Kim size huzur veriyorsa onu seviyorsunuz.Kim, yanınızda huzur buluyorsa o kişi tarafından seviliyorsunuz.Kim size güveniyorsa sevgiyi gerçekten anlıyorsunuz.Kim yanınızda hata yapmaktan korkmuyorsa gerçekten dost olabiliyorsunuz.Kimin yanında kendiniz olabiliyorsanız başka kapı armanıza gerek kalmıyor arkadaşlık adına.Kim sizi bakışınızdan anlıyorsa anı kıymetli kılacak birini tanımışsınızdır.Kim sizin varlığınızı büyük değer görüyorsa, bu size ümit/ışık olmalı en içinden çıkılmaz durumlarınızda.

  Anlaşılmak bu kadar güç bir şeyken seni anlayan birileri varsa yanında, değerini bilinmeli.Nasıl ki hayatı anlamakla uğraşacağımıza en iyi şekilde yaşamaya bakmak lazım aynen öyle de insanları anlamak yerine anı kıymetli kılanlarla yaşamalıyız güzellikleri ki; anı zehir edenlerle olduğumuzda güç versin güzel yaşanmışlıklar bize.
Share:

5 yorum:

ercandir dedi ki...

Bulamazsın, bulduğunu sanır aldanırsın. Yine üzgün ve yorgun gözlerle semaya yönelirsin.. Çiğ süt emmişse insan..

Pabuc dedi ki...

Ta en başında her insanın beşer olduğunu ve her hataya açık olduğunu aklımızın bir köşesine yazarsak daha az üzülürüz diye düşünüyorum...Doğrularla karşılaşalım her zaman inş..

kahve telvesi dedi ki...

Düşe kalka gidiyor işte hayat. Tam en çok güvendiğinden darbe yesen de, ummadığın insan içini acıtsa da vazgeçmiyorsun . Yoksa yaşamak çekilmez bir ızdırap olurdu...

otuz şirin yıl dedi ki...

Doğru yer,doğru zaman,doğru insan
sevgiyle kal pabuc
banada uğra olur mu?

Pabuc dedi ki...

@kahve telvesi,
bazen çekilmez oluyor evet Allah affetsin..Gerçi bu da iyi burayı sever kalmıyoruz sürekli..

@otuz şirin yıl,
keşke hep doğru kişilerle doğru zamnlarda karşılaşsak ..keşke..
Uğrarım inş :)