1 Mart 2012 Perşembe

Ortaya Karışık

Sabah gözünüzü açtığınızda dışarıyı bembeyaz görmek sıcak evinde olanlar için hep çok güzel bir manzara olmuştur.Gerçi bu kış bir hayli soğuk oldu ama yine de mevsimlerin varlığı çok güzel.Yazın sıcaktan kışın soğuktan şikayet eden nankör kullarız maalesef.Ama ben cidden soğuğu hiç ama hiç sevmiyorum.Sıcağa bir çare buluyorsunuz da soğuğa bulmak çok zor.
Mesela ne kadar kalın giyinirseniz giyinin bir kere ayağınız sıcak göremedi mi kendinizi ısıtamıyorsunuz.En azından ben öyleyim:) 
***
Yazının gidişatından da anlaşılacağı gibi aklımda belirli bir konu yok onun için aklıma geleni yazıyorum gördüğünüz gibi...Yukarıda ki fotograf bana ait arka balkondan çekilmiş bir foto (gerçi kötü çekimden dolayı siz resmin bana ait olduğunu anında anlamışsınızdır) Şehirden biraz uzak, tenha ama temiz havası olan ,hala komşulukların ölmediği sessiz sakin bazen de sinir bozan bir yerde evim.Denize sıfır olmasa da en azında balkonda bakınca denizi görebiliyorum orada olduğunu görmek bile bana huzur veriyor.Gerçi kışın soğuktan yazın da kalabalıktan yanına gidemiyorum ama gitmesem de görmesem de orada bir deniz var uzaktan da olsa sevdiğim..
***
Bahsi geçen İşini iyi yapan fotoğraf makinelerine örnek!
Bir de hayallerimde olan yazıya da geçsin istiyorum en kısa zamanda kendime adam gibi (yok olmadı bu) işini çok iyi yapan iyi bir fotoğraf makinesi almak istiyorum.Artık gireceğim bir gavur borcuna (eskiden derlerdi bu lafı nereden geldiyse aklıma) alacağım bu şirin işini iyi yapan makinelerden ve güzel güzel fotolar çekeceğim inşaaallah.''Çekeceksin de başın göğe mi erecek?'' diyenler çıkarsa diye söylüyorum ''Evet başım göğe erecek ben de basketbol oynamaya başlayacağım ..''

Share:

7 yorum:

GÖK-TÜRK dedi ki...

Ben de aksine soğuğu severim.Sıcak,ter,bunalma vs. bana göre değil...Sabah açacaksın pencereyi buz gibi havayı içine çekceksin ve ferahlayacaksın :)))

Fotoğraf makinesine gelince ben de alacağım inşallah,kısmetse,nasipse ama pahada ağırlar :)))

Volkan DENİZ dedi ki...

Bu tip fotoğraflar çekmek için çok profesyonel makineye ihtiyacın yok. Başlangıç için 300-400 tl arası olan şipşak makineler var. Önce onlardan al ve bol bol resim çek. Durup dururken bir çuval gavur parası (sen dedin)ödeme. :)Önce kadrajın otursun sonra profesyonel makine alırsın. Acele etme.. :)
Güzel fotoğraf çekmek için öncelikle makineye değil bakışa ihtiyacın var ha bide çekmeye değecek görüntü yakalamaya..
Kolay gelsin.. :)

Pabuç dedi ki...

/GÖK-TÜRK;
Soğuk sevilir mi ya olsa olsa mecburen çekilir :) Buz gibi havayı içine aşacaksın sonra da gelsin kutu kutu selpaklar :)

Umarım alırsın hayırlı olsuna geliriz :)

/Volkan DENİZ,
300 TL'lik(şu garip amblem varmış gibi düşünün siz)fotografla güzel görüntü yakalayamıyorum yakaladığımı da kaçırıyorum diye gavur borcuna girip işini bileni alayım demiştim demek makine de değil sahibinde asıl iş:)

Gelibolu17 dedi ki...

HEEEEEHHHEkocaman gülüyorum bak sayende :)
bend egün paralarımı biriktirip alacağım kendime öyle bir makine,görde bak ne kka güzel resimler çekeceğim :) Şu anki makinemde güzel çekityor memnunum ama gündüz çekimlerinde gece işime yaramıyor,eşimin tabiriyle bişeyi düşükmüş,o yüzden gece iyi çekmiyormuş,ev içi çekimler iyide dıra çekimleri nanay :)bakalım artık alınca başımızı göğe erdirip baskette oynarız fenamı olur :)

hayırlı cumaların olsun bu arada,selamlar lütfen bir an önce yaz gelsin :)

Pabuç dedi ki...

/Gelibolu17,
bende de bir dijital var gece gündüz demeden çekiyor kerata fena da değil ama fotosunu paylaştığım makine daha güzel ve konsantrasyon sağlayıcı iyi foto çekimlerinde :))

Hayırlı Cumalar olmuştur umarım geç cevap yazınca böyle oluyor özr dilerim..

Her daim gülümse inşaallah

sihirlitorba dedi ki...

soğukla olan ilgi ve alakam aynı senin gibi ;) ben de devamlı olarak yaz gelse diye sayıklayanlardanım :))) inşaAllah makineni en kısa zamanda alırsın canım...

Pabuç dedi ki...

teşekkürler inş alabilirim :)