1 Mayıs 2010 Cumartesi

Aşk mı!!

Sevgili!..

Şimdi senden uzakta, aşk şudur diyebilsem eğer, son defa kendimi ve ilk defa okuyucumu kandırmış olacağım. Bildim dediğim bir aldanıştır çünki o, duydum dediğim bir yanlıştır. 

Şimdi ayın, şın ve kaf’ları çıkardılar elif belerden de sensizliğin mektebinde bir sabra mıhladılar bizi elif’lerle he’lerden. Sensizlikte hasretin hüzzamlarını öğrendik kucak kucak, ve aşkın nihavent saltanatını arar olduk köşe bucak. 

Bildiğimizi sandıkça yandık da yolunda, yolunda yandığımızı sandıkça bildik sonunda. Aşkın gerçeği değildi bildiğimiz, ama aşkın ateşiydi yandığımız. 

Artık şüphedeyiz, canları yâre ulaştıran bir sel miydi aşk, şekeri güzele sunup ağuyu kalbe bulaştıran bir el miydi!.. Sana varacak yolların çilesi miydi; tutkular ötesi tutkunun zirvesi, hasretle yanışların sesi miydi!.. (Fuzuli)
Share:

7 yorum:

murat dedi ki...

bu fuzuli adamı fuzulen öldürür. nasılda süslüyor. söz üstadı;
Artık şüphedeyiz, canları yâre ulaştıran bir sel miydi aşk, şekeri güzele sunup ağuyu kalbe bulaştıran bir el miydi?
bu cümle etkilemedi desem yalan olur.
adamın nazmını düz yazıya çevirdiğin halde yazı şiirselliğini devam ettiriyor. sihir gibi..
bazı sözlerde sihir vardır derler ya onun gibi..

Profösör dedi ki...

Bu geçtiğimiz Cuma sabah namazından önce rüyamda "O" nu gördüm. Evinde, daha doğrusu odasında billur gibi bir ışığın içinde buldum kendimi. yaşadığım olağanüstü an sanki rüya gibi değildi. Bir zaman tünelinden geçerek o saadet devrini yaşamış gibiyim. "O" sanki dondurulmuş beyaz büyük bir inci tanesi gibiydi. Hala titriyorum.

pabuç dedi ki...

@murat,
onun içindir ki zamanımızdabile hayranlıkla okunuyor...Yazmak onun için aşkmış sanırım onun içindir ki aşk ile yapılan yok olmuyor her daim canlı kalıyor...

pabuç dedi ki...

@Profösör,
Harikulade...

murat dedi ki...

ha birde aşkmı!!!
gerçekten ünlemli bir cümle benim için. aman el aman. yinede aşk olsun...

ramazan dedi ki...

Öğrenmek mutluluktur...

pabuç dedi ki...

@ramazan hocam,
haklısınız...