6 Nisan 2010 Salı

Vayy Be Ne Söz!

Share:

13 yorum:

!♥ tuana ♥ ! dedi ki...

İmam Rabbani ne güzel de söylemiş..

üryan dedi ki...

İmam Rabbani; hayatımı kurtarandır desem inanmazsın değil mi?
uzun hikayedir..

teşekkürler..

Derviş dedi ki...

Beni yak, kendini yak, her şeyi yak
Bir kıvılcım yeter ben hazırım bak
Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk.....

pabuç dedi ki...

@!♥ tuana ♥ ! ,
öncelikle yazıma en hızlı yorumu yazmandan dolayı seni tebrikederim :) Sevgiler...varolasın sevgili öğretmen hanım :)

pabuç dedi ki...

@üryan ,
bi ara anlatırsan hiççç sıkılmadan dinleriz ;)

pabuç dedi ki...

@Derviş,
sıkı bir Sezen Aksu hayranlığı seziyorum sizde :)

Quaresma7 dedi ki...

İmam-ı Rabbani Ahmed El Faruki El Sirhindi Hazretleri..

Hayat boyu öğüt dinlemiş biriyim.Öğüt aldım, öğüt aldım, öğüt aldım. Hiç vermedim. Sanırım bi' gün biri benden öğüt isteyecek olsa ona şöyle derdim..

"Kur'an-ı Ker'im'i hakkıyla okumadan eline aldığın her kitap zarardır, ziyandır, boşa geçen zamandır. Mektubat, Mesnevi, Divan-ı Hikmet idrak etmeden biten ömür mutlaka eksiktir. Ama mutlaka.."

O büyük müceddid, Mektubat'ta gizlidir aslında. Keşke hakkını verebilsek, ne mümkün..

Vesselam.

Derviş dedi ki...

Sevgili Pabuç "Beni bir sen anladın, Sen de yanlış anladın" diye bir söz var. :) Bende sadece Tüm güzelliklere aşkla yaklaşan bir hayranlık var.Sezen Aksu diyerek kişiselleştiremem. Güzel olan iyi olan her şeyi severim. Örnek vermek gerekirse Sizin bloğunuz :)

pabuç dedi ki...

@Quaresma7 ,
Güzel yorumun için teşekkürederim..Diğer blogda bıraktığın yorum için de teşekkürederim ki hakkını da helal et yarım saatini vermişsin yorum yazmak için..bunu iyi niyetle yaptığını biliyorum...Ben yine de şunu söylemek istiyorum sana ben bir çok kitap okuyorum sohbet dinliyorum sabit bi hoca saplantım yok ki hepsi beşer şaşar bilemem ..O hoca için bu hocayı kötülemem çünkü şahıslara göre hareket etmem ben hanefi mezhebiysem bu yolda devam ederim Kuran Hadis doğrultusundan şaşmam...Tartışmaya açılmış konularda yine de her iki tarafı dinler sadece Efendimiz zamanında neuygulandıysa onu uygularım..Onun zamanında okunmuş mu okunmamış mı kılınmış mı kılınmamış mı...Her kim doğru söylüyorsa hangisi yanlış söylüyorsa da Allah görüyor her ikisinide...Ben en çok bu tartışmaların insanları bölmesine üzülüyorum..Bazılarının istediği de zaten bu onların ekmeğine yağ sürülüyor..Alimseler bir yerde oturup bunları konuşsunlar insanların kafasını karıştırıyorlar ..neyse bilgim dahilinde bi konu değil ben sadece gündemde bir konu olduğu için yayınladım o yazıyı...sen fikrini beyan etmişsin Allah razı olsun..

pabuç dedi ki...

@Derviş ,
ben latife olsun diye yazmıştım onu...Yoksa şarkının sözleri post yazısıyla örtüşüyor hoş da olmuş...Ben de sizi yanlış anlamadım çünkü daha anlamadım ;)Bloğumla ilgili böyle olumlu cümleler yazdığınızda da şaşırıyorum yine mi yanlış anladım aceba ;)

Quaresma7 dedi ki...

@Papuç

Böyle düşünm3n güzel, tabiki köt üniyetle yazmadım. Zaten Cübbeli Hoca'da Mustafa İslamoğlu'da benim babamın oğlu değil. Burada savunulan Ehl-i Sünnet vel Cemaat'dir. Zaten Şia'ya olumsuz bi' gözle bakmayan hoca Ehl-i Sünnet olamaz. Şia'da Hz. Ali'ye peygamber diyen var, Haşa cebrail yolunu şaşırdı Muhammed'e (s.a.v) gitti diyen var, Ebu Bekir ve Ömer -Allah onlardan razı olsun- Hz. Ali (k.v)'nin hakkını gasp etti ve halife oldu diyen var. Pislik içinde pisliktir bu fırka ve Allah Rasulü'nün söylediği haktır muhakka cehennem ateşi onlara dokunacaktır. Bu pisliklere, ben Şia'ya şöyle böyle diyemem diyen kişi, vallahi de billahi de Muhammed Aleyhisselam'a ve onun Sahabesine ihanet etmiştir. Dinlemeyin ve korunun derim, naçizane..

İyi niyetli olduğumu biliyorsun, iyi niyetle anladığına şüphem yok. Umurlru ki gözlerinle görürsün de aklında hiç bi' şüphe kalmaz.

Vesselam.

ismi lazım değil:) dedi ki...

ben üryan'ın hikayesini çok merak ettim..amma burada, amma kendi blogunda birgün anlatırsa çok sevinirim :)) papuçcum üryan görmezse sen iletirmisin bu mesajımızı

pabuç dedi ki...

@ismi lazım değil:),
uryan sanırsam senin notunu görür..içime doğuyo:)