11 Ağustos 2009 Salı

böyle de bi anı oldu..

Haftasonu Dursun Ali Erzincanlı'nın şiir dinletisi vardı oraya gittim..Açılışta Kuran'ı Kerim Okundu ..Sonra Mehter  Takımı geldii milleti coşturdu..Sonrasında Dursun A. Erzincanlı geldi  ve naatlar okudu..herşey çok çok çok güzeldi..İnanılmaz güzel manevi bir hava vardı ...BUndan sonra(eğer gelirse) Senai Demirci'nin de ilahi dinletisine gitmeyi istiyorum ve tabiki Engin Noyan'ı da unutmamak lazım..
  Bu 3lüyü seviyorum ..kaşını gözünü değil samimiyetlerini seviyorum(sanırım ne demek istediğimi anlamışsınızdır)Onlar bildiklerini yaşayan ve bildiklerini anlatmaya çalışan güzel insanlar..Bu dediklerime katılmayabilirsiniz ama ben samimi olduğunu dşündğüm insanı severim sayarım desteklerim..
  Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar, bununla ilgili daha çok yazı yazarım ben:)Ama yazımı bitirmeden önce beni nerdeyse çekirdek sesiyle deli edecek olan, arka sırada oturan ; Kur'an okunurken çekirdek yemeye başlayıp en son ben eve dönderken hala yemeye devam eden o zatı muhtereme sesleniyorum(şükür ki benim dediklerimi duyma ihtimali yok keşke olsaydı) inşaallah  10kilo çekirdek yiyen 10 kişinin yanında kalasın emiiiii..deli ettiniz beni çıtır çıtır insan bi pes eder kaaardeşim bu nasıl bi çekirdek sevgisi..Tv mi izliyorsun çıt çıt Allahım yaaaa....Bir de sunucu ikaz etti dikkatle dinleyin diye..Dediki Kur'an ve naatları dinlerken en sevgilinin yanınızda olduğunu düşünerek dinleyin..EEE güzel kaardeşim sen Efendimiz yanındayken çekirdekmi yiyecenn..Yine günaha giriyomm susayım barii...olsun oraya gelmiş ya adam ,karpuz yemiyordu ya sadece çekirdek çitliyoduuuu(çit çit çit çit:D)ben de abartıyorum işte.
  Hadi sağlıcakla kalın (güp)güzel insanlar...
Share:

11 yorum:

by ene dedi ki...

Çok içten ve samimi buluyorum bu zatları..

Özelliklede D.A. Erzincanlının yorumu harika..

Rabbim ne güzel bir ifade yeteneği vermiş maşAllah..

Dursun ali beyle beraber Hacc yolculuğumuz olmuştu kendisi ekranda göründüğü gibi halis bir zat..

devenin_bale_papucu dedi ki...

ne kadar güzell..hem ikinizinde hacı olması hemde onunla yolculuk yamanız..sağlıkla ve huzurla kalın inşaallah...

Zeugma dedi ki...

Bu üç zatı ben de seviyorum..
huzur veriyorlar gerçekten. İmkanım olsaydı keşke onları dinlemek için :(
Bu arada ''öğreten biri'' sıfatıyla taçlandırılmışım. Teşekkür ederim ama ''estağfirullah'' diyorum..
Sadece bildiklerimi aktarmaya çalışıyorum. Eğer kıssadan hisse olarak algılanıyorsa tamam, amenna..Ama öbür türlü kimseye bir şey öğretme amacım yok.. Ha, meslekle ilgili bir takım yansımalar vardır cümlelerimde ama özü öyle değil :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

Mesleğinizin öneminden dolayı öyle yazdım:)

Zeugma dedi ki...

Tamam o zaman canım. Durum anlaşılmıştır iyice :)
Teşekkürlerimi kabul buyur lütfen..
Sevgilerimle..

Quaresma7 dedi ki...

Bela okuma, bela okuma:)

Quaresma7 dedi ki...

Ha unutmadan. Berat akşamı Dursun Ali Erzincalı'ya denk geldim Tv'de. Hz. Vahşi'nin Müslüman oluşunu, onun hakkında inen 3 ayeti anlatıyordu; şiir tadında. Sanki ilk kez duyuyormuşum gibi dinletti bana sonuna kadar. Sanki hiç bilmediğim birşeyi anlatıyor gibi.. Harikaydı, imkanım olursa bende canlı dinlemek isterim bir gün...

devenin_bale_papucu dedi ki...

inşaallah canlı da dinleme imkanın olur o zaman samimiyetini hal ve hareketinden özellikle konuşmasından çok daha iyi anlayacaksın..sağlıkla ve huzurla kal..

mydepo dedi ki...

d.a erzincanlı ile eşim arkadaştır,ve tanıdığımız kadarıyla gerçekten tam bir gönül dostu,bir derviş...

sihirlisepet dedi ki...

ben de onları canlı izlemeyi seviyorum.televizyon o tadı vermiyor.sevgiler.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@mydepo ne güzel arkadaşlarınız vamrış kıskanmamak elde değil:)

@sihirlisepet ,her daim canlı seyretme şansımız olmuyo napalım bizlerde tv den izlemekle yetiniyorum ,ona da razıyız:)

yorumlarınız için teşekkürler..